20. října 2023 14:10
Adam Vala

Ed Sheeran míří do České republiky. Pražáci ale mají smůlu

Do Česka se vrací Ed Sheeran. Zazpívá v Hradci Králové

Britský zpěvák Ed Sheeran, který je považovaný za jednu z nejvýraznějších osobností současné popové hudební scény, vystoupí v České republice. Nebude to ale v Praze.

Ed Sheeran vystoupí 27. července 2024 v Hradci Králové. Učiní tak v rámci své světové Mathematics Tour. Koncert odehraje v Parku 360 na hradeckém letišti ve Věkoších, kde se každoročně koná festival Rock for People, oznámila dnes spolupořádající agentura Ameba Production podnikatele Michala Thomese.

Naposledy Sheeran vystoupil v České republice v roce 2019 na letišti v pražských Letňanech. Jeho dva koncerty přilákaly do Prahy celkem 150 000 diváků.

„Že si Ed Sheeran pro svou show v České republice vybral Park 360, kde je domovem i náš festival Rock for People, je pro nás obrovská čest a přelomový milník. Je to pro nás důkaz, že se opravdu každým rokem posouváme a náš areál může konkurovat velkým světovým arénám,“ uvedl Thomes. Koncert Eda Sheerana zařadila Ameba Production pod hlavičku své koncertní série Rock for People Concerts.

Prodej vstupenek na hradecký koncert začne 26. října na sítích GoOut, Ticketportal a Eventim. Ceny vstupenek budou v rozmezí od 1 990 do 2 990 korun. Součástí vstupenky bude i tematická fan zóna, která bude v blízkosti koncertu. Od dopoledne v ní bude hudební i nehudební program. V areálu bude zajištěné kempování a parkování.

Uspořádání areálu Park 360 by mělo být jiné než při Rock for People, organizátoři pro potřeby koncertu počítají s vybudováním tribun. Očekávanou návštěvu na koncertu neuvedli. Odhadují však, že by mohla být vyšší než nejúspěšnější letošní ročník Rock for People, na který přišlo asi 37 000 lidí.

Dvaatřicetiletý zpěvák, skladatel a textař získal několik cen Grammy, Brit Award a dalších prestižních cen. Jeho hity jako Shape Of You, Thinking Out Loud nebo Perfect mají na YouTube dohromady 13,2 miliardy zhlédnutí. Na konci roku 2017 obdržel Sheeran Řád britského impéria za své aktivity v oblasti hudby a charity.

Letos vydal Ed Sheeran dvě alba, v květnu vyšlo album Subtract a v září album Autumn Variations. V současné době je Ed Sheeran ve světovém žebříčku Spotify šestý nejposlouchanější umělec.

Zdroj: ČTK, CNN

Adam Vala

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný