2. září 2016 12:21

BANKSY odhalen? Novinář tvrdí, že jde o tohohle superslavného hudebníka! Proč?

Nemůžeme si pomoct, ale tahle teorie dává velký smysl.

Hon na skutečnou identitu tajemné legendy streetartu Bansyho nabral velice zajímavý směr. Investigativní novinář Craig Williams přišel s šokujícím zjištěním, že skutečným Banksym je Robert "3D" Del Naja, zakládající člen světoznámé elektronické kapely Massive Attack.

Při svém pátrání po Banksym totiž přišel na velice zajímavou souvislost. Desítky Banksyho děl po celém světě se totiž objevily vždy, když v daném místě koncertovali právě Massive Attack. Některá z nich ukazuje mapka níže. Sám Del Naja byl v minulosti uznávaným street artistou a taky dříve prohlásil, že se s Bansym zná, což by mohl být jednoduchý úhybný manévr.

Z rozsahu dnešního působení Banksyho je jasné, že jde o organizovanou práci mnoha lidí, na začátku však musel být jednotlivec, který dle všeho nadále zůstává hlavou stínové organizace, která na základě jeho šablon a instrukcí práci realizuje.

Desítky Banksyho děl vzniklo právě v době a místě, kde se tou dobou vyskytovali Massive Attack, navíc Banksy po hurikánu Katrina zanechal 14 svých pieců ve městě New Orleans - a právě na počest tohoto města zasaženého katastrofou a sociálními problémy vznikl dokument Trouble the Water, k němuž Del Naja složil soundtrack.

Velice přesvědčivá teorie, co myslíte?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný