8. listopadu 2018 16:01

5 nejlepších způsobů, jak zjistit, která písnička hraje v reklamě, filmu nebo seriálu

Chceš znát písničku? Spolehni se na technologie.

Těší nás, že se tak často ptáte, jaká písnička hraje v naší upoutávce nebo která melodie vás rozbulela na konci toho zlomového dílu v Živých mrtvých. Musíme se vám přiznat, že v mnoha případech musíme použít jednu z následujících metod, protože u seriálů třeba nedostaneme seznam použitých skladeb a písniček.

A protože víme, že ne všichni jsou protřelí v hudebně detektivní práci, tady je pět našich nejlepších způsobů, jak zjistit, která písnička hraje v upoutávce, reklamě, filmu nebo seriálu.

1) Shazam (mobilní aplikace)

Pustíte appku a necháte svůj mobil chvilku poslechnout písničku, která zrovna hraje - a bingo! Shazam je skvělý hlavně v situacích, kdy písnička není tolik překrytá hlasy nebo hlukem - s tím totiž mívá dost problém.

Má fakt rozsáhlou databázi, takže ho klidně můžete použít k rozebrání DJ setů nebo identifikaci, který přesně orchestr hraje tu Novosvětskou v reklamě na luxusní jachty.

2) SoundHound (mobilní aplikace)

Možná si nepamatuje tolik skladeb jako Shazam, zato má skvělé uši, takže rozpozná hudbu i na rušné křižovatce nebo schovanou za výbuchy v televizním spotu.

Navíc do SoundHoundu můžete klidně písničku jenom zabroukat nebo zhruba zamumlat, tak jak si jí pamatujete. A možná vás překvapí, že se fakt trefí.

3) TuneFind

Web, kde prostě zadáte anglický název filmu, seriálu (včetně jednotlivých dílů), tv pořadu nebo videohry a pak si jednoduše projedete seznam použitých písniček s popisem, v jaké scéně zní. Samozřejmostí je možnost poslechu z YouTubu, Spotify a dalších hudebních služeb.

Pokud něco čerstvého chybí v databázi, je velká šance, že to tam někdo z kominuty brzy doplní.

4) What Song

Obdoba TuneFind se vším všudy. Většinou platí, že co chybí na jedné, nenajdete ani na druhé, ale přesto se vyplatí zkusit.

5) TvSpoty.cz

Hledáte hudbu z českých televizních spotů, upoutávek nebo reklam? Pak zamiřte na tvspoty.cz. Většinu z nich si můžete přehrát a pod nimi najdete jednoduše interpreta a skladbu použité pecky. Nemusíme připomínat, že nejvíc táhnou spoty Prima COOL... Ha!

Jaký způsob používáte? A baví vás pátrat po filmových a televizních písničkách?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný