22. srpna 2018 16:12

Zaklínač míří na mobily? Jeho tvůrci chystají něco velkého

Geralta z Rivie zřejmě brzy strčíme do kapsy – v mobilu!

Proslulé polské videoherní studio CD Projekt RED se chystá pořádně rozšířit svoje působení. Tvůrci série Zaklínač, kteří momentálně připravují mohutně očekávanou hru Cyberpunk 2077, totiž koupili majoritní část studia Spokko zaměřující se na mobilní hry.

"Zaujali nás svými zajímavými nápady založenými na našich značkách," řekl šéf CD Projektu Adam Kicinsky. Momentálně se sice přísně tají, na čem Spokko pracují, ale mnohé naznačuje přohlášení spoluzakladatele Macieje Weisse: "Tentokrát chceme pracovat na něčem větším, co poskytně hráčům nové možnosti. Je to velmi vzrušující výzva."

Jako první se začalo spekulovat o mobilní verzi karetní hry Gwent, která se na mobily svou povahou vyloženě hodí. Jenže na pořadu dne jsou taky plnohodnotné odbočky od hlavních značek, tedy mobilní Zaklínač nebo Cyberpunk. A to už by byl pořádný nářez...

Zatím jsme se na mobilech mohli se Zaklínačem potkat jenom v MOBA akci The Witcher Battle Arena. Ta však nebyla příběhově orientovaná a mohli jste hrát pouze za některé vedlejší postavy ze série. Geralt, Cirilla ani Yennefer mezi nimi nebyli. Pak existovala taky digitální verze deskovky The Witcher Adventure Game; ta už jde momentálně sehnat pouze na iOS.

Zahráli byste si Zaklínače na mobilu, nebo podle vás taková sága patří jenom na velkou obrazovku?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný