25. května 2022 14:25

Nástupce Zaklínače? Nová hra o inkvizitorovi, který jde ve stopách brutálního Ježíše, má první trailer

Trailer hry I, The Inquisitor

V temné hře z alternativní historie půjde o nelítostné trestání hříšníků.

Polské herní studio The Dust v prvním traileru představuje svou hru I, The Inquisitor (Já, inkvizitor). Jde o adaptaci populární knižní ságy tamního spisovatele Jaceka Piekary, která sice nedosahuje slávy Zaklínače, ale přesto nabízí zajímavě pojatý příběh inkvizitora Mordimera Madderdina. Do češtiny byl bohužel zatím přeložen pouze první díl s názvem Služebník Boží.

V akčním RPG se v kůži Mordimera vydáme do města Konigstein zahaleného mnoha hříchy a tajemstvími, ke kterým se budeme stavět jako detektivové, soudci a případně i popravčí.

Kromě slídění, krutých výslechů i akčních pasáží bude mít Mordimer možnost vstoupit do jiné dimenze a pátrat v duších hříšníků. Svými rozhodnutími pak bude určovat, co je dobro, co zlo a zda metoda menšího zla nakonec nevede k branám pekelným.

Knižní předloha se odehrává v alternativní historii, v níž Ježíš nepoložil život za naše hříchy, ale v záchvatu božího hněvu se rozhodl neznabohy vykoupat ve vlastní krvi. Na jeho dílo a poselství pak navazuje řád fanatických inkvizitorů, který podobným způsobem vynucuje „dobro“ a víru.

První trailer naznačuje herní principy, ukazuje vizuální podobu i fungování celého světa. Přestože je vidět, že hra nebude mít produkční kvality zmíněného Zaklínače, může mu být zajímavou nezávislou alternativou.

Co myslíte?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný