24. února 2020 14:46

Zaklínač 3 se stále prodává na jedničku. Může za to hlavně nový seriál

Geralt z Rivie je stále v báječné formě.

Adaptovat fantasy svět Sapkowského do videoherní podoby byl bezpochyby geniální tah polského studia CD Projekt RED, protože i pět let po vydání se jeho třetí díl s podtitulem Divoký hon drží v žebříčcích nejprodávanějších her. Pomohla tomu čerstvá seriálová adaptace.

Jenom v období od 1. října 2018 do současnosti vydělal Zaklínač 3 na Steamu více než 50 milionů dolarů, za což jeho vydavatel stylovým obrázkem poděkoval fanouškům na sociálních sítích. Další, a jistě nemalé tržby mu jistě přinesla jeho vlastní plaforma GOG, konzolové verze nebo další distribuční kanály.

Díky aktuálním prodejům Zaklínače si Poláci navíc vylepšili podmínky na lepší tarif, takže z dalších jeho prodejů na Steamu nebudou mít běžných 70 či 75 procent, ale rovnou 80 procent.

Skvělé finanční výsledky a očekávaný velehit Cyberpunk 2077 na obzoru navíc značně vylepšily hodnotu akcií CD Projekt RED, díky nimž se stal druhým největším herním studiem v Evropě s tržní hodnotou 8 miliard dolarů. Před ním už je jen francouzský gigant Ubisoft s hodnotou 9,5 miliardy.

Mezi zajímavé zaklínačské aktuality patří příchod populární karetní hry Gwent na zařízení s Androidem, ale zástupci CD Projekt RED už několikrát prohlásili, že se Zaklínačem rozhodně nekončí.

Hráli jste poslední dobou nějakou zaklínačskou hru?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný