24. května 2019 15:07

Nová herní konzole Playdate má kličku, unikátní displej a hry s tajemstvím. Originálnější už být nemohla!

Nic podobného jste ještě rozhodně neviděli.

Novou přenosnou konzoli Playdate si rozhodně nespletete. Je malá, žlutá a na první pohled jiná. Chce navázat na hravé časy Gameboye a uvádi ji firma Panic. Ta se specializovala na software pro Macy, ale hráči ji znají hlavně jako studio za indie hitem Firewatch nebo chystaným Untitled Goose Game.

Playdate bude opravdu malinká krabička s malým 2,7 palcovým monochromatickým displejem bez podsvícení. Kromě tradičního ovládacího kříže a dvojice tlačítek bude mít ještě kličku, která nebude sloužit k dobíjení zařízení, ale bude sloužit jako originální druh "analogového ovldadače" s mnoha originálními způsoby použití.

Na první pohled by se mohlo zdát, že půjde o lacinnou hračku, jenže třeba displej má mít mimořádně vysoké rozlišení bez viditelných pixelů, takže vše na něm bude vypadat podle tvůrců jako namalované. Do výbavy patří taky Wi-Fi, Bluetooth, USB-C a sluchátkový jack.

Originální bude taky způsob získávání her. Nebudete je jednoduše kupovat ani stahovat. Dostanete je s předplacenou "sezonou" her, kterou budete dostávat do zařízení postupně, celkem má jít o 12 her. Při zakoupení dostanete první, další se pak budou otvírat každý další týden.

Hry vyvíjí renomovaní indie tvůrci. Prvním titulem v sezoně bude Crankins Time Travel Adventure od Keity Takahashiho, stojícího třeba za kultovní PS peckou Katamari Damacy. Kličkou půjde vracet a přetáčet čas.

Další tituly mají být zahaleny tajemstvím, až se dle Panic "zázrakem zhmotní ve vašem zařízení". Každopádně jsou slíbené hry od Bennetta Foddyho (Qwop), Shauna Inmana (The Last Rocket) nebo Zacha Gageho (Really Bad Chess, Flip Flop Solitaire).

Playdate vyjde začátkem příštího roku za cenu 149 dolarů (zhruba 3500 Kč). Předprodeje se rozběhnou už letos.

Zaujala vás neobvyklá konzole Playdate?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný