9. srpna 2021 11:09

Nový Xbox dostává speciální vychytávku, kterou mu PlayStation 5 rozhodně závidí

Xbox se ještě víc přiblíží herním počítačům.

Přístí aktualizace systému pro Xbox Series X a S přinese speciální noční mód, který ztlumí obrazovku, podsvětlení ovladačů, a dokonce i zapínacího tlačítka samotné konzole. Bude taky obsahovat filtr modrého světla, které může způsobovat poruchy spánkového cyklu.

Microsoft momentálně novou položku nastavení testuje u vybraných uživatelů v programu Xbox Insiders, aby její funkčnost vyladil do konečné podoby. Bude obsahovat taky možnost přepnout uživatelské prostředí do tmavého módu nebo snížit ve hrách zářivost světlých míst vypnutím HDR, což se týká jen obrazovek, které vyšší dynamický rozsah podporují.

Jednotlivé parametry nočního režimu si každý uživatel vyladí podle sebe a bude ho pak moci zapnout ručně pomocí rychlého přepínače nebo si nastavit jeho automatické zapnutí a vypnutí v určenou dobu. Lékaři doporučují, aby lidé omezili světlo z obrazovek minimálně hodinu před usínáním.

Noční režim je funkce, která je dnes už pevnou součástí stolních počítačů s operačními systému Windows i MacOS, stejně jako mobilů s Androidem i iOS. Konkurenčnímu PlayStationu prozatím chybí.

Používáte noční režim a vítáte jeho příchod na herní konzole?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný