4. listopadu 2021 11:56

Vývojářům Mafie zrušili obří chystanou hru, 53 milionů dolarů letělo do kanálu. Co bude dál?

Čtvrtá Mafia možná dostane novou šanci. Budou však u toho pravděpodobně jiní tvůrci.

Autoři hry Mafia III nebo remaku prvního dílu s názvem Mafia: Definitive Edition ze studia Hangar 13 čelí nepříjemné situaci. Jejich majitel, společnost Take-Two Interactive, totiž nečekaně zrušil dosud neoznámenou hru, na které čtyři roky pracovali a dosud vyšla na nemalých 53 milionů dolarů. Vyplynulo to z finančních výsledků i ze zjistění herních insiderů v čele s Jasonem Schreierem.

Podle magazínu Kotaku se mělo jednat o live service on-line akční sci-fi hru ve stylu Destiny nesoucí kódové označení Volt. V průběhu vývoje se několikrát upravovala hratelnost, v základu měla stát kooperace tříčlenných týmů, bojujících proti sobě v arkádovém pojetí z pohledu třetí osoby. Zdlouhavý vývoj a komplikace způsobené pandemií covidu však vedly k rozhodnutí vývoj odpískat.

Na hře mělo pracovat zhruba 200 vývojářů, mezi kterými bylo jistě nemálo Čechů. Hangar 13 má centrálu v kalifornském Novatu, ale taky pobočky v Brně, Praze a v britském Brightonu. Šéf studia Haden Blackman poslal zaměstnancům mail, ve kterém přiznal, že takový krok nečekal a že by většina zaměstnanců měla najít práci v jiných projektech, ať už v rámci stávajícího týmu nebo v jiném studiu v rámci společnosti.

Hangar 13 už jednou v minulosti musel zrušit projekt Rhapsody a už dvakrát taky propouštěl. Dokončil zatím dvě hry. Mafia III navazující na předchozí dva úspěšné díly v české produkci byla zklamáním, jak co se týče ohlasů, tak prodejů. Reputaci si částečně napravil remakem prvního dílu Mafia: Definitive Edition.

Studio chvíli koketovalo s myšlenkou na čtvrtý díl, ale od té podle Jasona Schreiera upustilo už v roce 2017. Otázkou zůstává, čemu se po zrušení projektu Volt bude věnovat a jestli v něm zbude tolik zaměstnanců, aby mohlo chystat nějaký ambicióznější titul, třeba se vrátit právě ke zmíněné Mafii.

Věříte, že se ještě od Hangaru 13 dočkáme velké hry?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný