21. června 2022 14:23

Vylepšená štíhlá verze PlayStationu 5 je na světě. Má to však jeden háček

Zeštíhlená verze PlayStationu 5 má tloušťku pouhé necelé dva centimetry.

Herní konzole PlayStation 5 je oproti svým předchůdcům pořádný cvalík, takže fanoušci více než kdy dříve čekají na její zeštíhlenou neboli Slim verzi. Ta obvykle přichází v druhé polovině životního cyklu dané generace, když pokročí technologie, a umožní tak daný výkon uchladit v kompaktnějším těle.

Šikulům z technologického kanálu DIY Perks se však nechtělo čekat na oficiální vydání zeštíhlené verze a vyrobili si ji vlastními silami. Výsledkem je parádně vypadající minimalistický měděný blok, který má oproti originálu jen asi čtvrtinový objem.

Pomohli si trikem, protože zdroj a chlazení umístili do externí jednotky, kterou lze schovat mimo zorné pole. Chlazení funguje na bázi vody, přičemž speciální péči věnovali teplovodivému bloku, aby byl patříčně vychlazen hlavní čip i SSD. Nutno říct, že první pokus neskončil dobře, tedy uškvařenou základní deskou.

Hotové modifikované PlayStation 5 však nejenže vypadá lépe než originál, ale díky nižším teplotám na RAM nebo VRM má i větší výkonnostní rezervu, a tedy i potenciál delší životnosti, jak ukazují v závěru fanscinujícího půlhodinového videa.

S jistotou můžeme říct, že oficiální verze PS5 Slim přijde s jiným a méně technologicky i materiálově náročným řešením.

Zdroj: DIY Perks

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný