22. října 2018 13:49

Simulátor kněze vám umožní dělat opravdu nechutné věci, protože Bůh odpouští

Ujetý simulátor života katolického kněze vznikl samozřejmě v Polsku. Kde jinde taky?

Naši severní sousedi se už můžou nějaký čas počítat mezi videoherní velmoci, a to nejen díky Zaklínači. Z dalších výrazných pecek můžeme připomenout Frostpunk, Painkiller, Dead Island nebo Dying Light. A teď k nim přibude taky jeden bizarní kousek s jednoduchým názvem Priest Simulator, což je ujetý simulátor katolického kněze ve stylu populárního Goat Simulatoru, kde jsme si pro změnu hráli s kozama.

Asi už tušíte, že hra nebude o čtení Bible nebo přípravě bohoslužeb. Ty ve hře sice nechybí, ale budete na nich třeba vzdorovat opilosti z mešního vína a nutkání proměnit zpovědnici v místo smilstva. Do toho všeho budete doslova "božsky hláškovat".

Součástí hry bude taky vymítání ďábla a boj s démony, stejně jako sabotování dalších církví a sekt (nebo naopak spolupráce s nimi). Dojde taky na desátky, i když často dost neoficiální. Za vybrané peníze budete vylepšovat svou faru nebo mnišské vozidlo. S ním se pak můžete dokonce účastnit nelegálních závodů. Lol!

Těžko říct, co všechno nás ještě v Priest Simulatoru čeká, ale jedna věc je jistá – církev hru jistě nebude používat jako školicí prostředek.

Simulátor od studia Delirma je nyní v předběžném přístupu, datum vydání je plánovaný až na leden 2020. Podle úspěchu na PC by se mohl později objevit i na konzolích.

Láká vás kněžský život?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný