15. března 2018 14:03

Nový herní Tomb Raider dostal název, první upoutávku a datum vydání

Lara Croft bude v Shadow of the Tomb Raider prozkoumávat mayské pyramidy.

Lara Croft se z tajuplného ostrova a drsných hor vydá... do Střední a Jižní Ameriky! Ano, zvěsti byly pravdivé a třetí díl nové tombraiderovské trilogie nás zavede do husté džungle. Jak se pokračování dvou her z rebootové série bude jmenovat? Na krabicích bude napsáno Shadow of the Tomb Raider, a pokud vás zajímá, kdy ji budete mít v rukou, tak si do diáře napište 14. září 2018.

Oznámení nové videohry je samozřejmě sladěné s premiérou nového filmu. Ten se nám mimochodem dost líbil (je to nejlepší herní adaptace vůbec!), takže spokojeně přesouváme pozornost k videohře, která má uzavřít Lařin novodobý origin.

Co dalšího o "třetím díle" víme? Skoro nic. Lara se určitě střetne s organizací Trinity, která jí šla po krku už minule, a majitelé PlayStationů se Shadow of the Tomb Raider dočkají ve stejný den jako majitelé Xboxů. Na rozdíl od druhého dílu tedy nedojde na děsivé roční čekání, které bylo způsobeno exkluzivitou pro Microsoft.

No a teď už pojďme k hlavnímu chodu – k dvacetivteřinové upoutávce, která Shadow of the Tomb Raider představuje. Že vám těch pár záblesků nestačí? Inu, lepší to nebude. A to minimálně do 27. dubna, kdy se prý o hře dozvíme mnohem víc.

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný