22. srpna 2019 14:52

Nová videohra vás vezme na pátrání radioaktivní zónou Černobylu. První gameplay ukazuje, co vás tam čeká!

Je plný ozáření, přesto je tenhle kraj pořádně temný.

Zpátky do zóny v okolí Černobylu se podíváme v survival hororové hře Chernobylite od polského studia The Farm 51, které na Gamesconu vypustilo nový gameplay trailer. Nechá nás skrze příběh ze současnosti nahlédnout do minulosti největší jaderné havárie v lidské historii.

Ocitneme se v kůži fyzika, který v zóně bude pátrat po své ztracené přítelkyni a bude po cestě bojovat s přirozenými i nadpřirozenými silami. Základem bude průzkum otevřeného světa, souboje, neobvyklá výroba a úprava předmětů a taky nelineární vyprávění, které nás samozřejmě bude vracet hlavně do osudného dne 26. dubna 1986.

Tvůrci už na Kickstarteru vybrali více než dvojnásobek požadované částky, díky čemuž chtějí hru podstatně rozšířit. V popisu hry uvádějí: "Rozhodněte, co se stane se světem kolem vás. Spojte se, nebo soupeřte s dalšími stalkery v černobylské zóně... Nikdo nedokáže předpovědět hrůzy, které se staly vaší milované."

Tvůrci se dušují, že přestože příběh hry bude v mnohém nadnesený, snažili se o maximálně přesné zachycení místa. Mnohokrát proto sami navštivili zónu a pořídili tisíce fotek i záběrů z dronů.

Vydáte se do černobylské zóny v nové videohře?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný