11. listopadu 2019 13:50

V revolučním leteckém simulátoru z vás bude... pasažér v letadle!

Název nové originální videohry je naprosto výstižný: Airplane Mode.

Leteckých simulátorů je v poslední době jako šafránu, obzvlášť těch zajímavých. Nová hra Airplane Mode rozhodně patří mezi ty originální. Nesedneme si v ní totiž do pilotní kabiny, ale do sedačky v ekonomické třídě. Zkrátka budeme moci prožít tak známé pocity pasažéra při mnohahodinové cestě do vzdálené destinace.

Ve hře nechybí nic podstatného – čeká nás nemotorný palubní systém s nabídkou multimediální zábavy, možnost číst si letáky dopravce či vlastní knihu a přitom usnout, civět z okénka nebo do mobilu, kterému bude vypadávat wifina.

Během letu se dočkáme i různých náhodných situací – turbulencí, poruch atd. Otázka je, nakolik se hra pustí do absurdních situací, třeba zvracení, opíjení se z nabídky palubního menu nebo vlastních zásob, simulace řvoucích dětí a otravných spolucestujících, nebo nám dá rovnou možnost způsobit vlastní "nešikovností" leteckou havárii.

Nejde přitom o vtípek, ale titul, na kterém se pod hlavičkou vývojáře Hosni Aujiho pracuje více než rok a bude první hrou kanálu AMC (např. seriály Breaking Bad, Živí mrtví, Mad Man), tedy jeho nově založené herní divize AMC Games.

První videa ukazují, že pokud AirPlane Mode dokáže dát hráči patřičnou volnost a interaktivitu, mohlo by si získat podobně kultovní status jako třeba Goat Simulator nebo Surgeon Simulator. Nové rozsáhlejší gameplay ukázky se máme dočkat už v nadcházejících dnech.

Dali byste si pořádnou sedmihodinovou misi letu přes Atlantik?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný