24. července 2019 13:46

Kam zmizeli všichni lidé? V originální hře budete ovládat kočku a řešit s ní velkou záhadu

Konečně nějaká fakt originální hra!

Tahle hra si získá pozornost nejen u milovníků koček. Jmenuje se Peace Island a ujmete se v ní řešení záhady ostrova, z něhož zmizeli lidé a zůstaly jenom kočky. Konkrétně se budete moci vtělit do devíti z nich – každá bude mít své unikátní schopnosti a na některé úkoly budou dokonce muset spolupracovat, což nejde kočkám úplně nejlépe.

Hra momentálně míří do beta demoverze a ačkoli je v časovém skluzu, získává si stále větší pozornost a zástupy natěšených fanoušků. Hru nakopla sbírka na Kickstarteru a momentálně se financuje skrze Patreon. Původně ji vyvíjel jen nezávislý vývojář Eric Blumrich, teď mu pomáhá i malý tým, v němž jsou lidé podílející se na hrách jako Prune nebo GTA V.

Otevřený svět ostrova ve státě Maine můžou hráči prošmejdit s kočičí důkladností. Hra se nesoustředí na souboje, ale spíše na průzkum a řešení záhad. Hra slibuje čtyři odlišné oblasti, detailní interiéry, měnící se počasí i denní dobu, ale taky jiná zvířata. Dojde i na zvláštní druhy komunikace.

Kočičí hrdinové se budou jmenovat Boy, Gary, Calinaight, Anin, Girl, Zack, Ronan, Sushi a Elizabeth. Každý bude mít svůj osud, který bude často svázaný se zmizelým lidským majitelem. Podaří se je na ostrov vrátit? A chtějí to kočky vůbec?

Hra má být dostupná pro PC a Mac, včetně systému Oculus VR.

Získala si kočičí hra vaši pozornost?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný