11. července 2019 12:13

Blíží se nejděsivější hra roku? Blair Witch láká na hororovou pecku z ponurého lesa

Hororová klasika dostane už brzy lákavé videoherní zpracování.

Připravte se na bloudění lesem, z něhož nebude úniku. Představení nového herního zpracování filmového hitu Záhada Blair Witch bylo jedním z největších představení letošního veletrhu E3, obzvlášť když na něm dělají polští specialisté na strašidelné hry Blooper Team, kteří mají na triku třeba oba díly Layers of Fear nebo Observer.

Přestože byla hre představena teprve nedávno, ve vývoji je už přes dva roky a tvůrci slibují, že nepůjde pouze o krátkou jednohubku. Měl by tomu výrazně pomoci i způsob vyprávění pracující s časovými smyčkami.

Hlavním hrdinou bude bývalý policista Ellis, který si své bloudění v lese Black Hills nahrává na videokameru, která bude dalším důležitým prvkem hratelnosti. Právě nahrávky mají sloužit jako jakýsi způsob cestování v čase, způsob jak znovu navštěvivat a přepisovat vlastní vzpomínky.

Centrem příběhu je pátrání po ztraceném chlapci, v kterém bude Ellisovi pomáhat taky jeho pes Bullet, kterého budeme moci ve hře nejenom podrbat, ale využít ho i jako pomocníka. Vše se odehrává v roce 1996, tedy několik let před událostmi samotného filmu.

Pokud jste Záhadu Blair Witch (1999) ještě neviděli, měli byste vědět, že šlo ve své době o přelomový hororový snímek. Nízkorozpočtová záležitost se totiž tvářila jako skutečná nahrávka party mladých lidí, kteří se ztratili v lese a už se nikdy nenašli... tedy až na jejich kamerové záznamy.

Tvůrci slibují otevřenější svět, propracovanou práci s baterkou i kamerou a samozřejmě pocit, že jste kořistí nepopsatelných sil, které si s vámi sadisticky pohrávají. Do lesa se podíváme už 30. srpna na PC a Xboxu. Další platformy zatím nebyly oznámeny.

Vydáte se rozlousknout záhadu čarodějnice z Blair?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný