6. srpna 2021 14:45

Jan Žižka v Age of Empires II: Nové záběry z českého rozšíření ukazují i herní Karlštejn

První bližší pohled na české jednotky a hrdiny v novém přídavku populární strategie.

Oficiální rozšíření Dawn of the Dukes pro Age of Empires II: Definitive Edition vychází už 10. srpna a nabídne tři nové národy střední a východní Evropy – Poláky, Litevce a zejména pak Čechy v čele s husitským vojevůdcem Janem Žižkou. A venku jsou nové obrázky, informace i krátké video.

Jeden ze snímků ukazuje náhled na českou kampaň v jejímž čele bude stát právě jednooký Žižka. Bude mít šest misí, jejichž názvy v doslovném překladu zní – Jednooký tulák, Odvaha a peníze, Železní pánové, Zlaté město, Vládcův hněv a Bojovník boží.

Nová ukázka předvádí v akci obě české speciální jednotky. Husitské bojové vozy, které ve hře působí jako takové středověké obdoby tanků a pak houfnice, které jsou skvělé na rozbíjení formací nepřátelských jednotek i opevnění.

Co se týče technologických specializací, Češi dostanou taktiku vozové hradby, která má vylepšit všechny jednotky se střeným prachem, a pak taky husitské církevní reformy vylepšující mnichy a kláštery.

Video ukazuje velkou bitvu husitských jednotek kolem české verze hradu, která nápadně připomíná Karlštejn a nechá taky promluvit samotného Žižku. Ukazuje i národ Poláků vedený Hedvikou z Anjou a taky všechny tři kampaně. Ta třetí patří litevským velkoknížatům Kęstutisovi a Algirdasovi.

Expanze se bude prodávat za 10 eur na Steamu a Microsoft Storu se slevou pro předplatitele Xbox Game Passu, kde lze hrát základní verzi hry zdarma. Pro toho, kdo si předobjedná Age of Empires IV, je pak zcela zdarma.

Líbí?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný