7. května 2018 15:27

5 věcí, které prozradil nový trailer k Red Dead Redemption 2

Ještě někdo pochybuje, že nás čeká něco mimořádného?

Každý další trailer ukazuje, že Rockstar Games skutečně myslí vážne, když tvrdí, že Red Dead Redemption 2 (RDR2) posune hry s otevřeným světem na novou úroveň. První reakce šťastlivců, co si ji zahráli, hovoří o přirozeně působícím prostředí, kde si lidé i příroda žijí vlastním životem a hráč je jeho součástí.

Mrkli jsme se podrobně na nejnovější trailer a spojily ho s informacemi, které už o hře vypluly na povrch. Na tohle jsme přišli:

1) Před dvanácti lety...

Trailer potvrzuje, že se bude nové RDR odehrávat 12 let před prvním dílem, tedy v roce 1899. Budeme sledovat příběh Arthura Morgana a gangu Van der Lindeho, kterým se nepovede vloupačka ve městě Blackwater a oni se ocitají na útěku, který prověří jejich soudržnost i charakter. Je tak jisté, že ve hře neuvidíme auta ani jiné modení výdobytky, ale určitě potkáme...

2) Postavy z prvního dílu

John Marston, hrdina prvního RDR, není zdaleka jedinou známou tváří v traileru. V jiných záběrech se mihne taky Uncle se svým typickým šedým plnovousem nebo federální agent Edgar Ross v buřince. Vidět jsou také další členové pověstného Dutch’s Gangu jako Bill a Javier. Jsme moc zvědaví, jakou roli sehrají novém příběhu.

3) Ohromná mapa s většími městy

Těšit se můžeme na obrovskou mapu, která na své jihozápadní straně zahrne už známé město Blackwater, ale půjde daleko severněji do zasněžené oblasti Grizzlies nebo také více k moři, kde najdeme velké město s názvem New Bordeaux, které bude připomínat New Orleans, stejně jako jeho jmenovec ve hře Mafia 3. Z několika záběrů je patrné, že se v něm dočkáme i městské kolejové dráhy a pocitu, že hrajeme retro GTA.

4) Propracované souboje

Víme už, že Arthur Morgan bude umět střílet lukem, ale velký důraz je kladen na pěstní souboje. Nový trailer ukazuje více gameplay záběru a několik z nich je právě z bitek tělo na tělo. Dává to smysl, protože Arthur se živí vybíráním dluhů a výpalného, kde mu dobře mířená pěsťovka nebo mrštný úskok přijdou k duhu.

5) Kůň jako spřízněná duše

Trailery ukázaly záběry, jak Arhur lasuje koně a jak se o něho stará. Ano, v novém RDR už nebude jen lehko nahraditelným dopravním prostředek, ale bude mít své vlastnosti, svou hlavu a taky svou duši. Arthur si ho bude muset získat a vycvičit a on se mu pak osvědčí větší silou, rychlostí, výdrží nebo poslušností. V boji o něho bude moci přijít, což bude znamenat nutnost vytvořit si pousto s koněm novým...

Těšíte se na říjen, kdy hra snad už definitivně vyjde?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný