9. listopadu 2020 15:16

Shrnutí recenzí Assassin’s Creed Valhalla: Výlet mezi Vikingy se chválí

Vikingské dobrodružství sbírá většinou pozitivní známky. Co se kritikům líbí a co naopak méně?

Dlouhé čekání je u konce. Více než dva roky od vydání prozatím posledního dílu Odyssey ze starověkého Řecka fanoušci ságy Assassin's Creed můžou zavítat na sever Evropy, tedy zejména do Anglie v době vikingských nájezdů roku 876.

V době psaní článku má PC verze Valhally na agregátoru Metacritic skóre 85 z celkem 17 recenzí, což je o bodík méně než druhý díl, který je obecně považovaný za nejlepší díl série. Kritici chválí propracovaný a bohatý svět i hratelnost, která zabaví až na stovky hodin a byla vyladěna, aby motivovala k prozkoumávání obrovské mapy. Kritizují hlavně množství nedodělků a bugů.

„Assassin’s Creed: Valhalla názorně předvádí, proč se nemusí vyplatit dát na první dojem. Po úvodu spíše ze slabšího soudku se totiž rozjede, jak se sluší a patří. Jasně, pořád jsou to Creedy a jejich geny jsou při hraní jednoznačně znát. Kdo bude bláhově čekat něco, co by se zásadně vymykalo zažité filozofii série, bude zklamaný. Ale fanoušci si pochutnají, protože Valhalla je jeden z nejlepších dílů celé ságy. Ne-li ten úplně nejlepší...

Tvůrci zjednodušili, co potřebovalo zjednodušit, předělali to, co bylo nutné předělat a přidali tam, kde se hodilo přidat. Ve výsledné hře je i přes několik nedostatků navýsost příjemné trávit čas,“ píše Jan Slavík na Games.cz, kde udělil známku 8/10.

Mise za bohatstvím, slávou a mocí napříč Anglií jsou temnější, smutnější a drží se více při zemi, než jak jsem na základě zkušenosti z předchozích her předpokládal... Předělání systému lootu a questů dělá hru plynulejší a zajímavější, i když systém vylepšování postavy se úplně nepovedl. Hra je taky více rozbitá než obvykle a na zádrhely budete narážet od začátku do konce,“ píše Brandin Tyrrel v recenzi s hodnocením 8/10 pro IGN.

Stránky Eurogamer dávají hře doporučení a Tom Phillips mimojiné uvádí:„Přijemnou náhradou za menší množství postranních questů je budování vlastní osady a seznamování se s jejím rostoucím obyvatelstvem. Kdo si vzpomene na vesnici z Assassin's Creed 3, je jí trochu podobná, ale má více k RPG hubu. Pokaždé, když ho navštívíte, vždy budou mít jeho obyvatelé pro vás mít něco nového. Čas od času vám jeden z vesničanů nabídne quest, který se ho týká. Vždy jde o osvěžující příběh, který vám dá oddychnout od velkého dramatu hlavní kampaně.

Magazín Game Informer recenzoval hru speciálně na nové konzoli Xbox Series X a Joe Juba v recenzi s hodnocením 9.25/10 vyzdvihl nejenom skvělou grafiku. Co se týče obsahu a designu, patří Valhalla mezi naprostou špičku série... Na druhou stranu jsem zaznamenal spoustu chyb v umělé inteligenci stejně jako množství chyb v grafice i audiu... Valhalla není perfektní hrou a nesedne každému hráči, ale rozhodně je to můj nový favorit.

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný