3. března 2020 13:46

Valorant: Nová online střílečka vypadá jako skvělý mix Counter-Striku a Overwatch

Vše v ní bude podřízeno bezchybné hratelnosti.

Tvůrci hitu League of Legends chtějí s velkou parádou vstoupit na pole multiplayerových stříleček se svou taktickou free-to-play akcí Valorant. V mnoha ohledech připomíná legendární Counter-Strike, ale mixuje ho s Overtwatch důrazem na unikátní vlastnosti jednotlivých hrdinů i příběhové prvky.

Na relativně kompaktní mapy proti sobě postaví dva pětičlenné týmy, jejichž členové budou muset pro úspěch vzájemně spolupracovat – využívat speciální zbraně, schopnosti i vybavení. Souboje mají být kreativnější než v případě CSka, přičemž za originální řešení vás hra odmění bonusovými body. Hlavní mód bude o položení bomby na jedno z určených míst, nebo naopak obraně – podobně jako v CSku. Zápasy budou na 25 kol.

Riot Games hru oznámili loni v říjnu ještě jako Project Ares. Tahákem má být bleskurychlý engine, vystavěný speciálně, aby v něm bylo velice obtížné jakkoli cheatovat. Měl by fungovat bezchybně už na nejslabších noteboocích s integrovanou grafikou, aby v soubojích nehrálo roli vybavení hráčů, protože každý dosáhne plynulé snímkovací frekvence i bleskurychlé odezvy.

Podobně jako v Overwatch se dočkáme příběhového pozadí jednotlivých hrdinů, kteří se ve hře budou jmenovat Agenti. Riot Games taky slibují, že se jejich výběr bude postupně rozšiřovat. Valorant má být zcela bez loot-boxů, dokupovat půjdou skiny a různé doplňky a taky hra bude nabízet něco na způsob battle passu.

První dojmy z hraní hovoří o tom, že speciální schopnosti jsou ve hře spíše bonusem a do určité úrovně lze hrát úspěšně i bez nich – hlavní jsou totiž zbraně a jejich efektivní použití. Vybavení, schopnosti na jedno použití i zbraně se budou kupovat na začátku každého kola, pokud zemřete a nevyužijete je, přenesou se vám do dalšího.

Hra má vyjít na PC už letos v létě a už brzy by měly být známé také informace, kdy se spustí přístup do bety.

Jak se vám Valiant pozdává?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný