13. července 2018 10:13

V Gaming zóně na BLUE STYLE PRIMA FESTu budou Blade, Mozilla nebo Emerickson

První ročník největšího rodinného festivalu BLUE STYLE PRIMA FEST v Šiklandu na Vysočině odstartuje už tento pátek 13. července a svým nabitým programem se zaměří na návštěvníky všech věkových kategorií. Spoustu zábavy, zážitků, hudebních vystoupení i setkání se známými herci a moderátory televize Prima si tak užijí úplně všichni.

Dvoudenní BLUE STYLE PRIMA FEST bude zaručeně bavit celou rodinu. V pátek vystoupí Petr Kolář s kapelou, skupina Mňága a Žďorp nebo Daniel Nekonečný. Večer bude potom zakončen projekcí pohádky Čertoviny Zdeňka Trošky v letním kině. Druhý den přinese koncerty známých interpretů, jako jsou Lucie Bílá, Ewa Farna nebo skupina Olympic, Slza či Jelen. To vše na velké hudební stagi uprostřed největšího přírodního zábavního areálu Šikland

V Gaming zóně se mohou návštěvníci festivalu těšit na Herní kiosek Xbox, kde si budou moci zapařit FIFA 18 nebo Forza Motorsport 7. Na své si přijdou i milovníci karetní hry Scratch Wars nebo virtuální reality. Na místě budou také streameři Roman „blade“ Pilný, Pavel „Mozilla“ Klaban nebo Jan „Emerickson“ Krupička.

Blade vyrůstal na starém dobrém Counter-Strike 1.6, kde nasbíral svoje první turnajové zkušenosti a probojoval se například i na Mistrovství České republiky. Po krátké pauze se vrátil již do kolotoče CS:GO, kde navázal na úspěšné roky a začal budovat jeden kvalitní tým za druhým. Nejvíce jej mají fanoušci spjati s angažmá v eEriness, kde působil jako kapitán. Tato organizace se pro něj stala druhým domovem a rozloučil se s ní až velkým triumfem na Hitpoint Finals loni v prosinci. V té době už se věnoval streamování a právě živé vysílání na Twitchi je vedle komentování velkých CS:GO turnajů jeho hlavní kariérní náplní.

Pavel "Mozilla" Klaban je dlouhodobě jedním z nejslavnějších postav domácí League of Legends scény. Byl jedním z prvních, kdo se podíval do zahraničí a v průběhu let si zahrál také za akademie slavných organizací Fnatic nebo SK Gaming, jednou oblékl i dres Ninjas in Pyjamas. Na pozici topaře se proslavil díky postavě Irelii, na které založil i své počáteční streamy a i po ukončení aktivní kariéry patří k těm, kteří během svých vysílání dokážou vyučovat. Na domácí scéně dokázal vyhrát vše, nejdéle čekal na titula mistra ČR do roku 2014. Aktuálně se nejvíce věnuje komentování League of Legends eventu, kde platí za ty nejuznávanější, a nově se rozkoukává i na CS:GO scéně jako moderátor.

Jana Krupičku zná herní scéna pod přezdívkou Emerickson a to především ve světě fotbalového simulátoru FIFA. Tomu se věnuje již od roku 2002, tedy dlouhých 16 let. Své dovednosti od prosince roku 2015 pravidelně ukazuje na svém streamu na platformě Twitch.tv, kde aktuálně disponuje 11 tisíci sledujícími. V domácím rybníčku je i díky tomu považován za nejvlivnějšího influencera FIFA scény, tato pozice mu v posledních dvou letech vynesla příležitost stát se tváří Mistrovství České a Slovenské republiky právě ve FIFĚ. Na MČSR je letos kvalifikován a reprezentovat tam bude tým JRC FIFA CZECH, kde aktuálně působí s Lakym a Riijkem. Jeho největším úspěchem je třetí místo z nedávného PlayStation 4 turnaje v rámci V4 Future Sports Festivalu, tedy druhého největšího FIFA turnaje dle finančních odměn.

Více o festivalu se dozvíte ZDE.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný