25. listopadu 2020 12:25

Revoluční Unreal Engine 5 využije jako první hra, které vám splní sny

Fotorealistická grafika dodá pocit skutečnosti vašemu vysněnému domu.

Když se před půl rokem v prvním videu předvedl chystaný Unreal Engine 5, bylo z toho velké pozdvižení. Jeho audiovizuální zpracování totiž ukázalo skutečnou next-gen kvalitu, která svými detaily a nasvícením stále vyráží dech – ukázka přitom běžela na PlayStationu 5, nikoli na herním PC za sto tisíc.

Z dosavadních informací víme, že engine bude pohánět třeba hru Senua’s Saga: Hellblade II. Jenže ještě dříve by měl vyjít titul s názvem Dreamhouse: The Game, který je kandidátem na první nebo alespoň jednu z prvních her na tomto enginu. Jak je z názvu patrné, budeme si v ní moci postavit a zařídit vlastní dům snů... a když se něco nepovede, tak si ho taky nechat spadnout na hlavu.

Hra míří na Windows, Mac, Linux, ale i nové konzole. Bude podporovat i všechny populární sady na VR. Hra slibuje být komplexním simulátorem. Nejdříve si vybereme pozemek pro stavbu budoucího domu a pak se plněním dílčích stavařských a architektonických úkolů budeme snažit si na stavbu domu vydělat.

Tím se zároveň naučíme všechny důležité kroky – architektonický a technický nákres, samotnou stavbu i dokončovací práce, včetně návrhu a zařízení interiérů, nechybí ani řešení vytápění či prvky chytré domácnosti. Špatně zrealizovaný dům se vám vymstí, bude do něj zatékat, nebude dostatečně vytopený nebo prostě spadne.

Grafika vypadá solidně, hlavně v interiérech, jinde je vidět, že jde o práci menšího týmu, a přestože ji pohání plnokrevný next-gen engine, nebude se zřejmě měřit s áčkovými tituly. Každopádně vývojáři z polsko-německého týmu DeSand Game Studios slibují, že hra bude mít i zábavné on-line prvky.

Půjde soupeřit o propracovanější dům s kamarády, sdílet s nimi svoje návrhy a spolupracovat, nebo dokonce do hry bude možné exportovat skutečné objekty či naopak využít váš virtuální dům při návrhu domu reálného.

Co na hru říkáte?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný