11. února 2021 17:46

Ukradená data tvůrců Zaklínače a Cyberpunku 2077 byla prodána za víc než 7 milionů dolarů

Balík ukořistěných dat už má nového majitele, který musel sáhnout hluboko do kapsy.

Všechny soubory, které hackeři ukradli hernímu studiu CD Projekt RED, byly podle zákulisních zpráv prodány na darkwebu. Aukce byla uzavřena poté, co hackerská skupina – mělo jít o sdružení HelloKitty – obdržela uspokojivou nabídku, jejíž podmínkou bylo, aby ukradený kód už nebyl dále distribuován a prodáván.

Již předtím uveřejnili hackeři část kódu hry Gwent, aby vystupňovali tlak a dokázali svůj úmysl. Aukce na data, mezi kterými byly zdrojové kódy her Cyberpunk 2077, Zaklínač 3 (včetně nevydané verze), ale taky interní dokumenty a smlouvy, měla vyvolávaci částku milion dolarů s možností složit 7 milionů pro okamžitý nákup.

Ačkoli částka ani žádné další informace o transakci nebyly potvrzeny, hovoří analytici z organizace KELA monitorující dark web, že data byla koupena právě za oněch 7 milionů. Aby si hackeři pojistili serióznost potenciálních kupců, museli všichni zájemci složit depozit půl milionu dolarů. V aukci se mohlo přihazovat pouze po půl milionech.

Mluví se o tom, že kupujícím byl nakonec někdo z CD Projektu. Firma dříve oficiálně popřela, že by byla ochotná s hackery jednat a aktuální informace zatím nijak nekomentovala.

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný