23. srpna 2016 12:20

TOP 5 her, v kterých můžete ovládnout svět a z lidí si udělat tupé ovce!

Tahejte za nitky v klidu svého domova!

Věděli to všichni skutečně úspěšní diktátoři dějin. Dlouhodobě udržitelného vlivu a moci, které se budou obávat vaši političtí protivníci i souputníci nedosáhnete se zbraní v ruce, ale zbraní v šuplíku vašeho mahagonového stolu v kanceláři pozlacené z veřejných rozpočtů. Staňte se politickým magnátem, který vstoupí do dějin!

Jakkoli mohou být politické boje a kampaně sexy tématika, herní vývojáři se do ní kupodivu moc nehrnou. Přemýšleli jsme proč a jedinou uspokojitelnou odpovědí nám je, že tvůrci her ve svých dílech rádi trochu přehánějí. To je však u politických her složité, protože v ní nikdy virtuální reality špíny reálné politiky nedosáhne. Přesto jsme vybrali pětici velmi různorodých her, které si na zákulisních politických střetech a teoriích založily svou existenci.

5. místo: Republic: The Revolution

Republic: The Revolution byla ve své době obřím propadákem a dnes již asi upadla do zapomnění. Je to trochu škoda. Republic: The Revolution však doplatila zejména na své velké ambice, které se do finálního produktu nepodařilo plně přenést a pak také s tím spojená příliš velká očekávání. Příprava revolucí v grafickém kabátku á la ošklivější sourozenec GTA 3 je však dosud nejkomplexnějším pokusem o skutečně politickou hru, tedy nejen seriózní simulaci.

4. místo: Série Sim City

Lepší simulátor komunální politiky, otravných návrhů všemožných komisí a věčně nespokojených občanů, ať již pro ně uděláte cokoliv, si stěží představit. A k tomu žádné volby, to je prostě sen každého politika.

3. místo: Série Deus Ex

Hry ze série Deus Ex představují výjimku, která nám ukazuje, že i se zbraní v ruce jde hýbat politikou. Právě ta je totiž nositelem většiny příběhů jednotlivých dílů Deus Ex. Ostatně tvůrci hry z Ion Storm se nechali slyšet, že při vzniku hry je inspirovaly zejména konspirační teorie za atentátem na JFK.

2. místo: Democracy 3

Ve střední Evropě asi příliš neznámé dílko je úspěšným pokračovatelem předchozích komplexních simulací politického života se vším všudy. Aktuální třetí díl se dočkal nového grafického kabátku, i tak však sází hlavně na obsah. Pro skutečné fanoušky politiky jasná volba! Hru seženete jak na webu, tak přes Steam.

1. místo: Série Tropico

Tropico už se umístilo na vrcholu několika našich žebříčků. My si však nemůžeme pomoct, tahle hra nás prostě chytla za srdíčko a přiznáváme, že i dnes nesníme o ničem jiném než o postu diktátora na všemi přehlíženém ostrově uprostřed Karibiku.

A koho byste za Velkého Vonta zvolili vy?

Ondřej Najman eSuba.eu

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný