7. října 2016 14:34

Tohle je 7 skrytých lokací, kterých jste si nevšimli ve Warcraftu ani Call of Duty!

Tohle je 7 skrytých lokací, kterých jste si nevšimli ve Warcraftu ani Call of Duty!

Hry jsou doslova přeplněné tajnými lokacemi, bonusovými úrovněmi a skrytými předměty, které – pokud o nich nevíte – nemáte takřka šanci najít. Když se to ale povede, stane se něco magického! Třeba tak magického, že objevíte úroveň s krávami v Diablu, anebo otevřete kousek neprobádaného světa v Dark Souls! Abyste ale měli přehled, co všechno vývojáři do svých her skrývají, vybíráme sedmičku těch nejzajímavějších lokací, které se ve hrách nachází. Schválně, kolik z nich jste odhalili!.

1) Diablo II – Krávy

Začneme zlehka, poměrně jednoduchou věcí. Vše se zakládá na velmi dlouho běžícím vtipu, pocházejícího přímo od Blizzardu. Vývojáři tvrdili, že v Diablu „žádný level s krávami není“, až ho sami přidali do druhého dílu. Abyste se do něj dostali, potřebujete zkombinovat Wirtovu nohu s knihou Tome of Town Portal. Objeví se rudý portál a můžete se vydat za kravičkami.

2) Super Mario Bros. – Warp zóna

Pokud jste někdy sledovali hraní Super Mario Bros., ve němž se hráč snažil pokořit rekord v co nejrychlejším dohrání, určitě jste si všimli, že hned na druhé mapě prvního světa lze přejít do tzv. warp zóny. Stačí, abyste v podzemí vyskákali na úplně horní pás cihliček, přeběhli cíl a zkrátili si tak cestu o hodně minut. Vybrat si můžete druhý, třetí i čtvrtý svět.

3) CoD 4: Modern Warfare – První třída

Teď už ale trochu vážněji! Věděli jste o tom, že legendární Modern Warfare nabízí potitulkovou scénu? Pokud dohrajete hru a vydržíte až do úplného konce, ocitnete se v letícím letadle a misi nazvané Mile High Club. V časovém limitu musíte zneškodnit únosce, zachránit rukojmí a vypadnout z letadla dřív, než se zřítí na zem. Jde o jednu z nejlepších „bonusových“ misí ve střílečkách a je pořádně tuhá!

4) Warcraft III: TFT – The Crossing

Pokud jste hráli datadisk The Frozen Throne k Warcraftu III, pravděpodobně jste minuli perfektní tower-defense úroveň. Nachází se ve třetí kapitole kampaně krvavých elfů, kdy musíte dojít na jižní konec mapy a najít trojici ovcí. Nachází se před nimi plošina, kterou když aktivujete, dostanete se do speciální úrovně. Několik krvavých elfů se v ní musí držet proti Garithosovým jednotkám, aby zabránili zničení portálu do Outlandu. Perfektní!

Dark Souls – Ariamis

5) Série Dark Souls je doslova přeplněná tajnými lokacemi a jedna z nejlepších se jmenuje Painted World of Ariamis. Je brutálně těžká na projití a dostat se do ní také není žádný med. Musíte se totiž v průběhu hry vrátit do ústavu, ze kterého startujete a ve své předchozí cele najít Peculiar Doll. Pak musíte do kostela v Anor Londo a vstoupit do malby na zdi. Odměnou vám bude další dávka utrpení!

6) Batman: Arkham Aslyum – Sharpova místnost

Také oblíbený Batman nabízí tajnou místnost, potřebujete ale dohrát hru na 100 procent, což chce opravdu hodně času. Pokud se vám to ale podaří, dostanete přístup do kanceláře správce arkhamského blázince, není to ale zadarmo. Místnost není nijak vyznačená a ještě k tomu potřebujete třikrát odpálit výbušnou pěnu. Pokud se vám to ale podaří, dostanete se k plánům „Arkham City“, což byl i teaser na další díl.

7) Castlevania: Symphony of the Night – Převrácený hrad

A na závěr něco pro milovníky starších titulů. Castlevania, byť se dočkala mnoha iterací, je nejlepší ve své 2D formě, ne vždycky jde ale o jednoduchou zábavu. Po zabití Richtera a s nasazenými Holy Glasses, se však svět kolem vás kompletně otočí a na vás čeká i vedle tuhých soubojů s bossy těžké soupeření s ovládáním. Vzhůru nohama prostě být nechcete.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný