26. srpna 2016 16:43
Adam Vala

Tohle je 5 nejbohatších profi hráčů na světě! A pak že se hraním nedá uživit

Jakou hru mají tito hráči společnou?

Nechápavě kroutíte hlavou nad tím, že mohou statisíce, div ne miliony lidí po celém světě sledovat to, jak skupina nebo jednotlivci hrají nějakou hru? Pak vám asi nemá smysl vysvětlovat, že takoví lidé vydělávají opravdu pěkné peníze a mohou se touhle činností uživit. V opačném případě se můžete podívat na žebříček těch nejbohatších hráčů, hrou číslo jedna je jednoznačně Dota 2!

5) Li Peng | 1,9 milionu dolarů

První zastávku uděláme v Číně – hry jsou zde obrovským byznysem a vzhledem k tomu, z jak obrovského počtu lidí se mohou rekrutovat případní šampioni, není toto umístění překvapivé. Iceice, jak si Peng přezdívá, je stejně jako všichni ostatní hráčem Doty 2!

4) Sumail Hassan | 2,2 milionů dolarů

Ani Pákistán není země, kde by se na hry hledělo skrz prsty. Sumail Hassan, který společně se svými parťáky z Evil Geniuses bojují v Dotě, má však velmi zajímavý příběh. Začínal totiž hrát v internetové kavárně, kam jezdil na mopedu se svým bratrancem. Moped následně prodal, aby si mohl zaplatit více hodin v herně a zlom nastal s odstěhováním do USA. O několik let později si jeho tým odvezl z The International 6,6 milionů dolarů a podíl pro v té době 16letého Pákistánce činil 1,3 milionů.

3) Clinton Loomis | 2,4 milionů dolarů

Příběh Clintona Loomise, alias Feara, není tak divoký jako Sumailův, ostatně začal hrát poměrně pozdě. Až v 27 letech se dočkal prvenství na The International 2015 a takřka přes noc se díky 1,5 milionu dolarů vyhoupnul v žebříčku hodně vysoko.

2) Saahil Arora | 2,6 milionů dolarů

Clintonův parťák Saahil Arora – kterého obdivují fanoušci pod nickem UNiVeRsE, je na tom vlastně úplně stejně. Prvenství na Internationl v roce 2015, třetí místo z letošního ročníku a rázem je to přes 2,5 milionů dolarů. Jen pro připomínku, po přepočtu to dělá necelých 60 milionů korun…

1) Peter Dager | 2,7 milionů dolarů

A nakonec Peter „ppd“ Dager, který doplňuje sestavu Evil Geniuses z předchozích tří míst. Být ve správný čas na správném místě se zkrátka vyplácí, nemyslete si ale, že začnete hrát po večerech Dotu a čeká vás podobný osud. Tihle hoši do toho dávají všechno, odměna pak ani v takové výši nemusí být dostatečná…

Adam Vala

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný