25. srpna 2016 17:08
Adam Vala

Tohle je 5 nejbohatších profesionálních hráček! Překvapí vás, jak málo mají peněz…

Tohle je 5 nejbohatších profesionálních hráček! Překvapí vás, jak málo mají peněz…

Hraní na profesionální úrovni s sebou přináší obrovské výhody – děláte, co vás baví, tým se o vás v maximální míře postará a ještě k tomu můžete se svými parťáky (v sólo hrách samozřejmě osamotě) sedět na obrovském pódiu před nacpanou sportovní halou a bít se o prvenství. Muži dostávají spoustu peněz, ženy na tom ale nejsou tak dobře. Žebříček pěti nejbohatších esportových hráček tak působí poněkud chudě…

5) Vanessa Arteaga | 20 000 dolarů

I přes to, že je považována za herní superstar, dokázala si Vanessa Areaga vydělat zatím pouze 20 tisíc dolarů. Její profesí jsou bojovky, konkrétně Dead or Alive 4, což je hra, se kterou se v žebříčku ještě mnohokrát setkáme.

4) Sarah „Sarah Lou“ Harrison | 50 000 dolarů

O poznání lépe je na tom, co se peněz týče, Sarah harrison, která je zároveň jedinou britskou profesionální hráčkou, pohybující se v nejvyšších ligách. Stejně jako Vanessa i Sarah Lou miluje Dead or Alive 4, ve kterém vyhrála turnaj s odměnou 50 000 dolarů.

3) Marojire „Kasumi Chan“ Bartell | 55 000 dolarů

Softwarová inženýrka Marjorie je také vyznavačkou Dead or Alive 4, kterému se věnovala nejvíce kolem roku 2007. Vyhrála hlavní turnaj, rok před tím si došla pro druhé místo. Na co využila finanční odměnu nevíme, rozhodně to ale není špatné, jen za obyčejné hraní her…

2) Sasha „Scarlett“ Hostyn | 102 000 dolarů

Sasha patří k nejznámějším profesionálním hráčkám na světě a vyniká v žebříčku i tím, že její hrou číslo jedna není Dead or Alive. V roce 2011 totiž hrála v přibližně 30 turnajích StarCraft II a s výdělkem se dostala přes 100 000 dolarů. Nezadá si ani s mužskými protivníky!

1) Katherine „Mystique“ Gunn | 122 000 dolarů

A je tu vítězka – Mystique, která opět hraje Dead or Alive, ale později k němu přidala i Halo: Reach. To bylo zlomové a zaručeně správné rozhodnutí, které ji díky účasti v mnoha turnajích zajistilo 100 000 dolarů. Zbylé peníze vybojovala s nahotinkami v Dead or Alive i přes to, že se jí nikdy nepodařilo žádný turnaj vyhrát.

Adam Vala

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný