12. března 2018 14:03

HERNÍ ÚLET: Simíci už jsou tak reální, že se v nich berou drogy!

Přidal drogy do simulátoru života The Sims... a sype mu to slušné peníze.

Populární videoherní simulátor života The Sims 4 je v mnoha věcech omezený – i když si pořídíte všechny přídavky, stále hra připomíná spíše hraní s panenkami. Spousta dospělých věcí v ní chybí, ale skoro na všechny už existují herní modifikace. K mimořádně úspěšnému sexuálnímu módu se teď přidala i možnost přidat do hry drogy se vším, co se kolem nich točí.

Autorem feťácké modifikace BasementalCC je uživatel pod přezdívkou Basemental, který zatím vytvořil 4 drogy – marihuanu, kokain, MDMA a amfetaminy. A jelikož už mu lidé přispěli více než 6 tisíc dolarů (zhruba 20 tisíc Kč), bude přidávat další. Nebude to však heroin, který podle něho není zábavný, protože postavička prostě jenom odpadne, chystá však možná až přílis zábavné halucinogeny.

A jak přídavek vlastně funguje? Přidává nové činnosti jako šňupání, zapalování bongu, sdílení jointa nebo polykání pilulek. S tím souvisí i spousta úprav ve vzhledu i pohybech simíků. Dočasně se jim také zvýší vlastnosti jako spokojenost, energie nebo štěstí. Samozřejmě, pokud to nepřeženete, jinak se vše obrátí v noční můru. A profetovaná noc samozřejmě přináší i dojezd...

Nechybí riziko závislosti podle toho, jakou drogu užíváte. Návyk dokáže simíka finančně zruinovat a změny nálad a energií mu komplikují práci nebo vztahy s ostatními. Můžete se taky stát dealerem, samozřejmě s riziky, která to přináší.

Drogový mód zkrátka není jenom zábavná hříčka ale prostě způsob, jak hře přidat nový a realističtější odstín. Co myslíte?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný