13. ledna 2021 14:48

Nová Star Wars hra od Ubisoftu nabídne velký otevřený svět

Videoherní svět Star Wars se konečně osvobodí od značky EA.

Na cestě je nová velká open world Star Wars hra pod hlavičkou Ubisoftu. Vývoj zajistí švédský tým Massive Entertainment, který má na kontě oba díly The Division a už delší čas pracuje taky na videoherní adaptaci Avatara.

Oznámil to nový herní label Lucasfilm Games, který nahradil předchozí LucasArts, jen dva dny poté, co překvapil informací o hře s Indianou Jonesem od Bethesdy, konkrétně od týmu MachineGames (restartovaný Wolfenstein).

Vývoj nové Star Wars hry vede Julian Gerighty, který šéfoval taky The Division 2 nebo The Crew a bude ji pohánět engine Snowdrop, který známe právě z The Division. Vše je teprve na začátku, protože studio stále nabírá nové vývojáře. Nejsou známy žádné informace o příběhu, postavách či prostředí.

Až dosud mohlo velké hry ze světa Star Wars připravovat pouze EA na základě desetileté smlouvy z roku 2013. Ta by měla vypršet sice až za dva roky, ale Lucasfilm Games už zřejmě můžou oslovovat na spolupráci další studia pod podmínkou, že hotové hry vyjdou až po vypršení smlouvy. Možné taky je, že smlouva obsahovala nějakou podmínku, kterou EA nesplnila, a proto ji mohla druhá strana vypovědět.

Yves Guillemot, šéf Ubisoftu, magazínu Wired řekl: „Jsme nadšení, že naše studio Massive spolupracuje těsně s Lucasfilm Games na nové původní Star Wars hře, která je zcela odlišná od všeho, co dosud vzniklo.

Jaký styl a zasazení byste si od nové open world Star Wars hry od Ubisoftu přáli?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný