16. ledna 2019 16:03

Očekávaná velká Star Wars hra byla zrušena. Co bude dál?

Velké plány, ale skutek utek.

Další špatná zpráva pro fanoušky Star Wars. Velká open-world hra s kódovým označením Orca od studia EA Vancouver byla podle posledních informací zrušena. Hráči se v ní měli vtělit do role intergalaktického nájemného lovce kořistí, který se může svobodně toulat po planetách a pracovat pro různé frakce ze světa Star Wars, tedy jak pro Impérium, tak pro Rebely, nebo šikovně kličkovat v šedé zóně mezi nimi.

Hra původně měla být akční adventurou ve stylu Uncharted, ale po uzavření původního studia Visceral Games se v rukách EA naprosto změnil koncept s příklonem k online hratelnosti (a tedy i možnosti vydělávat na dodatečném obsahu). Jenže studiu se podle všeho nelíbil vzrůst nákladů a hlavně výrazné prodloužení doby na dokončení vývoje.

Malou náplastí má být menší Star Wars titul, který by měl vyjít v souvislosti s uvolněním nových generací konzolí od Sony a Microsoftu.

Pod hlavičkou EA taky zůstává další velká Star Wars hra od Respawn Entertaiment (Titanfall) s oficiálním názvem Star Wars Jedi: Fallen Order. Bude se odehrávat několik let po konci třetí filmové epizody (Pomsta Sithů), kdy Impérium likviduje poslední zbytky prastarého řádu rytířů Jedi. Vyjít by měla ještě do konce letošního roku.

Věříte, že herní Star Wars zažijí opět zlatou éru?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný