24. července 2020 10:29

Stalker 2: Pokračování herní legendy z Černobylu má první trailer

Návrat do Zóny na prvních záběrech vypadá přesně tak atmosféricky, temně a tajemně, jak jsme doufali.

Microsoft si na svou velkou prezentaci Xbox Games Showcase schoval skutečnou perlu. První trailer na dlouhé roky očekávaného Stalkera 2, který naznačil, že hra skutečně bude stavět na základech originálu, ale ve špičkovém next-gen provedení.

Trailer ukazuje rozsáhlý svět včetně ikonických míst, jakým je ruské kolo ve městě Pripjať jen kousek od centra postapokalyptického území kolem jaderné elektrárny Černobyl. Dočkáme se anomálií, mutantů a nakonec i pohledu na jednoho ze Stalkerů, tedy jedinců pátrajících v zakázané Zóně po záhadných artefaktech.

Vývojáři ze znovuobnoveného týmu GSC Game World slibují jeden z největších otevřených herních světů a nelineární příběh s několika možnými konci. Trailer využívá přímo enginu hry, kterým bude Unreal Engine, takže výsledná grafika by měla odpovídat tomu, co vidíme v traileru.

V závěru se ukáže titulek "Console launch exclusive", což znamená, že hra bude při svém uvedení exkluzivní pro Xbox Series X, později by mohla dorazit na PC nebo PlayStation. Rozhodně to však neznamená, že se jí dočkáme už letos se zahájením prodeje nového Xboxu. Autoři uváděli jako datum vydání příští rok 2021, ale jelikož už od toho upustili, čekali bychom spíše rok následující.

O pokračování Stalkera se mluvilo už před deseti lety, ale v roce 2012 studio GSC propustilo všechny zaměstnance, kteří se rozutekli do různých týmů – část do 4A Games (série Metro), část založila nové studio Vostok, které vytvořilo stalkersky laděnou battle royale záležitost Fear the Wolves.

Jenže v roce 2018 se tým znovuzrodil jako GSC Game World s mnoha z původních tvůrců na palubě a oznámil, že opět pracuje na Stalkerovi 2. První trailer je rázným potvrzením, že se návrat do Zóny skutečně blíží.

Těšíte se?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný