19. září 2018 11:22

Ještě letos vyjde nový PlayStation. Proč to bude hit?

Konzole s velkou dávkou nostalgie dorazí do Česka ještě před Vánoci.

Firma Sony představila konzoli PlayStation Classic, což je zhruba o polovinu zmenšená verze prvního PlayStationu z roku 1994, která se navíc bude dodávat s předinstalovanou dvacítkou klasických videoher. V balení dostanete taky dva gamepady v retro stylu, takže hezky kabelové a bez analogových páček. Konzole samozřejmě dostane HDMI výstup pro připojení k moderním televizím.

Z předinstalovaných titulů je zatím známá jenom část, ale už ta stojí za to – Final Fantasy VII, Jumping Flash!, Tekken 3, R4 Ridge Racer Type 4 a Wild Arms. Všechny hry dostanou hráči v původním formátu i rozlišení, tedy žádné remastery. Hry budou uloženy přímo do paměti zařízení, kam se budou ukládat i veškerá další data. Nabídka her tak pravděpodobně nepůjde rozšířit.

Pokud máte staré tituly z PS1, tak je s PS Classic nepoužijete, nemá totiž skutečnou CD-ROM mechaniku ani paměťové sloty, tlačítka však plní svou funkcí. Power zapne a vypne konzoli, tlačítkem Open přepnete mezi hrami a tlačítko Reset hru uspí. Konzole se napájí skrze micro-USB, v balení však nebude síťový adaptér (5V, 1A), takže pokud takový doma nemáte, bude ho třeba dokoupit.

Konzole vyjde celosvětově 3. prosince, včetně Česka. Podle prvních nadšených ohlasů by mělo jít o prodejní hit.

Známá je už i oficiální česká cena 2690 Kč.

Zaujal vás nový PlayStation Classic?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný