12. srpna 2016 16:51
Adam Vala

Sex mezi pokémony? 5 věcí, které už víme o druhé generaci Pokémon GO

Sex mezi pokémony? 5 věcí, které už víme o druhé generaci Pokémon GO

Pokud jste nežili přes léto v jeskyni, o Pokémon GO určitě víte a bez ohledu na to, jaký jste si stihli vybudovat názor – tahle mánie jen tak neskončí. I když by se mohlo zdát, že hráči momentálně dorazili na dno možností, chystá se druhá vlna, podpořená sadou nových prvků, které by opět měly vtáhnout trenéry do hry.

Na úvod upozorňujeme, že dosud nejde o oficiálně potvrzené informace, jsou nicméně sesbírány s vyjádření šéfa vývojářů Johna Hankeho, který o nich navíc mluví jako o updatech, které přijdou už velice brzy. Na co a kdy se tedy můžeme těšit?

1) POKÉMONÍ LÁSKA

První z věcí je možnost spárovat pokémony stejného druhu a nechat je pořídit si potomka. Zní to možná uhozeně, ale novými pokémony by měly být převážně dětské fáze, které se narodí z vychozených vajíček samečka a samičky.

2) NOVÍ POKÉMONI

A když už byla řeč o dětských fázích pokémonů, je samozřejmě nutné zmínit, že bychom jich po updatu měli mít dohromady k dispozici 251. Nové pokémony začnete chytat s novým pokédexem, který obdržíte poté, co chytíte 50 původních pokémonů z minimálně stovky viděných.

3) NOVÝ SYSTÉM EVOLUCE

Kromě líhnutí pokémonů samozřejmě přijde ke slovu klasická evoluce, vývojáři ji ale rozšíří do dvou větví. První z nich bude fungovat jako doposud – na evoluci potřebujete dostatek candy, na tu druhou, speciální evoluci například z Onixe na Steelixe či ze Seadry na Kingdru budete potřebovat předměty. Získáte je buďto v pokéstopech anebo v shopu.

4) LOV POKÉMONŮ VE DNE A V NOCI

Další novinkou bude zahrnutí denního cyklu do lovu pokémonů. Tady netřeba cokoliv vysvětlovat – v noci chytnete na stejném místě jiného pokémona nežli ve dne. Konečně!

5) NÁRAMEK A DATUM VYDÁNÍ

A teď k tomu nejzapeklitějšímu – kdy bude update na druhou generaci k dispozici? V tomto ohledu se spekuluje o dvou datech: září či začátku příštího roku. V prvním případě by se druhá generace svezla na vydání náramku Pokémon GO Plus, který má sloužit zejména jako krokoměr pro líhnutí vajec, což je v souladu s plánovaným obsahem. Druhé datum je pak sázkou na jistotu a zřejmě nejzazším termínem, kdy Pokémon GO oživit a nenechat hru umřít tak rychle, jak vylétla do nebes.

Adam Vala

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný