25. října 2018 11:44

Šéf Rockstaru prozradil, kde se zaseklo GTA 6

Za všechno může Trump!

Vydání Red Dead Redemption 2 (RDR2) je konečně tady a v souvislosti s ním se rozpovídal víceprezident Rockstar Games Dan Houser, který je obvykle na slovo skoupý. V interview pro magazín CQ vysvětlil, proč marně čekáme na GTA VI a proč je rád, že není na pořadu dne.

"Jsem vděčný, že nevydáváme GTA VI v dnešním politickém klimatu, v éře Trumpa. Fakt není jasné, jak bychom hru pojali a hlavně kolik lidí bychom naštvali," řekl Houser. "Oba tábory jak vyhrocení liberální progresivisté, tak zatvrzelí konzervatisté jsou dnes velice militantní a plné hněvu. Je to strašidelné a zároveň podivné... Satira se dnes proto dělá velice obtížně. Mnoho věcí, které teď vídáme, jsou vlastně dál než samotná satira. Vtipy ve hře by působily zastarale dříve, než by vůbec vyšla. Všechno se mění tak rychle," podotkl kreativní šéf Rockstaru.

Z rozhovoru vyplývá, že příští GTA rozhodně není na obzoru, ale Houser ani neřekl, že by šlo o konec značky. Podle poznámek na složité zobrazení současnosti ve hře by se dalo odvodit, že by nás mohla čekat odbočka do minulosti, jakou bylo osmdesátkové plážové Vice City. Mluvilo se taky o cestě mimo USA, konkrétně o obdobě japonského Tokia nebo čínské Šanghaje.

Čekání na GTA je každopádně několik následujících let marné, protože hlavní pozornost teď bude patřit značce RDR a zejména jejímu online módu, jehož beta verze se spouští příští měsíc.

Co myslíte, vrátí se ještě GTA? A v jaké podobě?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný