23. srpna 2016 11:52
Adam Vala

ROZHOVOR: Prvním českým profi hráčem CS:GO je oskar! Kolik vydělává a jak ho přijali v Mousesports?

Vyzpovídali jsme jednoho z nejlepších českých hráčů Counter-Strike jen několik hodin poté, co oznámil svůj přestup do Mousesports!

Je to tady! Informace, kterou vyvolení věděli už několik týdnu dopředu, se dostala oficiálně na veřejnost – Tomáš „oskar“ Šťastný, hráč Counter-Strike a jeden z nejlepších AWPčkařů na světě přestoupil do německého Mousesports! Stává se tak prvním Čechem, který pronikne mezi CS:GO smetánku a už dnes večer ho budete moci v našem přímém přenosu sledovat v zápase proti švédským Fnatic!

Událost jsme samozřejmě nemohli nechat bez povšimnutí a Tomáše vyzpovídali jen několik hodin poté, co informaci zveřejnil na svém Facebooku. Z českého borce sálá odhodlání, pokora, ale také krapet nervozity, což je vzhledem k jeho novému postavení zcela pochopitelné.

Tomáši, ihned po gratulaci musí samozřejmě přijít otázka, jak dlouho probíhala jednání s Mousesports?

Nabídka přišla pár týdnu po MLG Columbus, kde jsem podal kvalitní výkon a vedení Mouz jsem se zalíbil. Začali jsme jednat a porovnávat a po nějakém čase jsem se rozhodl, že na to přistoupím a v květnu podepsal smlouvu. Je mi 25 let a chci si už po nějakých 12 letech zahrát mezi elitou světa. Teď, doufám, nastal ten čas.

Co konkrétně o přestupu rozhodlo?

Tak nějak to všechno do sebe zapadalo, náš tým Hellraisers nebyl tak zkušený a chybělo mi tam několik věcí. Každý to viděl, neměli jsme ani příliš stabilní výsledky, spíš jeden dobrý zápas a pak několik špatných.

Jak tvůj odchod vzali bývalí spoluhráči z Hellraisers?

No, nebylo to pro ně moc příjemné zjištění, ale zero, styko i queztone o tom věděli a všichni mi to přáli. Právě proto jsem se snažil, aby nám společně vyšel alespoň jeden major turnaj v Kolíně nad Rýnem, bohužel se tak nestalo.

Přesto, jak bys zhodnotil své účinkování v Hellraisers?

Byl to super rok, nasbíral jsem zkušenosti, procestoval několik zemí a se slovenskými kluky jsem se dobře bavil, když nešlo do ostrých, jinak to bylo stresové a nervózní. Nemůžu zapomenout na Angela, kuchera, bondika a Imbt – s těmi jsem si taky občas zajímavě popovídal u piva. A také musím říct, že bez šance od HR bych se pravděpodobně nedostal tam, kde jsem teď!

Co to vlastně znamená, když Čech přestoupí do týmu jako je Mousesports? Je to něco jako když přestoupí fotbalista z českého klubu do Chelsea?

Určitě je to něco jiného, zatím to nepociťuji. Ovšem to, že musím podávat super výkony, v sobě stále mám. Hra ale bude každopádně založená na Nikovi, já budu jen pomáhat v tom, aby ho soupeři nezabili.

Co tě teď čeká? Budeš se stěhovat?

Nebudu se stěhovat, máme v plánu asi šestidenní bootcamp v Kolíně nad Rýnem a v rámci něho proběhne 24. září i turnaj Acer Predator Masters. Až se vrátíme, měli bychom odehrát turnaj buď v Moskvě, anebo – když se kvalifikujeme – turnaj v New Yorku. V takovém případě bychom dali New Yorku přednost, termínově se totiž kryje s Moskvou.

Je ti 25 let, jsi první Čech v tak velkém týmu, jak to zvládáš psychicky?

Nepřipouštím si to, vím o svém věku a vím, že tu hru stále umím hrát a podávat stabilní výkony. Zodpovědnost tu bude, ale jak jsem říkal, hra bude postavená kolem Nika a já budu dělat vše pro to, abychom uspěli jako tým.

Mluví se o tom, že jsi měl nabídky i z ostatních týmů, je to tak?

Ano, dostal jsem nabídky od amerických týmů, konkrétně Team Liquid, Optic Gaming, TSM a Splyce. Odmítl jsem je ale proto, že tu mám rodinu i přítelkyni a nechtělo se mi odjíždět na rok do USA. Navíc jsem už v té době měl podepsáno u Mauz.

Můžeš prozradit, na kolik si takový profi hráč přijde? 2000 eur?

No, to je trochu citlivé téma, ale je to víc, než jsi zmínil…

V Hellraisers jste asi mluvili anglicky, ale mohl jsi rychle přepnout i do češtiny, to už u Mousesports nepůjde. Může to být nevýhoda?

Máš pravdu, tady už mi nemá kdo pomoct, proto se snažím zdokonalovat v angličtině a konečně mě k tomu něco nakoplo. Tím, že nemůžu rychle přepnout, mohou vznikat problémy, ale časem to určitě půjde.

Hodně se mluví o tvé pozici v týmu – jsi mezi třemi nejlepšími AWPčkaři na světě, budeš se střídat s Chrisjem, nebo budeš „číslo jedna“?

Máme za sebou teprve první tréninkový den a zatím nikdo neví, kdo bude hlavní AWP. To budeme muset vyřešit, každopádně nemám problém vzdát se AWP a zůstat případně až záložní.

Dnes hrajete proti „novým“ Fnatic a vstoupíte tak do základní skupiny ESL Pro League, jak se na dnešní zápas těšíš, proběhne nějaký rituál?

Těším se moc, samozřejmě budu trochu nervózní, to bych nebyl já, ale vím, že mě to po pár kolech opustí a budu hrát svoji hru. Můj rituál? Pouštím si před zápasem písničky, teda… aspoň jednu :)

Přímý přenos Mousesports vs. Fnatic začíná v 18:50 na www.twitch.tv/coolprima - přijďte podpořit oskara a sledovat jeho počínání v prvním zápase!

Adam Vala

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný