11. července 2018 16:46

Ronaldo přestoupil do Juventusu a nová FIFA 19 musí vyřešit ohromný problém

Tvůrci nejslavnější fotbalové videohry hlásí stav paniky. Ronaldo jim svým přestupem pořádně zavařil.

Co se zdálo nemožné, stalo se skutečností. Cristiano Ronaldo po dlouhých letech vysvlékl dres Realu Madrid a přestoupil do italského Juventusu Turín. Nejvíce zatrnulo tvůrcům hry FIFA 19, která vychází již v září. Cristiano Ronaldo je totiž její hlavní tváří – v dresu Realu měl být na jejím obalu, propagačních materiálech i ve hře samotné.

To vše se dá ještě nejak vyřešit, ačkoli EA Sports jistě měli podepsanou smlouvu nejenom se samotným Ronaldem, ale i s Realem, takže Ronaldo v jiném dresu může být problém. Samotné převlečení Ronalda do nového dresu však je zanedbatelný problém, který vyřešíte jednoduchou aktualizací soupisek.

Existuje daleko větší průšvih. Ronaldo je totiž důležitou postavou v populárním příběhovém módu hry The Journey (Cesta). Na začátku nové sezony její hlavní postava Alex Hunter měl přestoupil do Realu Madrid, kde měl zažívat příhody právě po boku Ronalda. Příběh už je jistě hotový, herní filmečky dokončené, vše tvoří ucelený příběh, z kterého nemůžete vyndat bez následků Real ani Ronalda.

Přesunout Alexe Huntera najednou do jiného týmu i ligy je z pohledu scénáře velice složité. Příběh by v mnoha situacích nemohl navazovat. Tvůrcům tak zbývá ještě možnost částečně přepsat příběh (včetně přidání Ronaldova loučení s Realem?), narychlo se domluvit s jinou hvězdou Realu, dotočit a dodabovat její part. A pak taky na chvíli zaměstnat oficiální komentátory hry, protože i ti občas zmiňují Alexe Huntera a konkrétní události z příběhu při komentování během zápasů.

Šéfové z EA Sports si teď asi musejí trhat hlavu a nervózně procházet smlouvy. Nakonec jim možná zbude jediná možnost – nechat mód The Journey tak, jak je, a omluvit se fanouškům, že neodpovídá realitě aktuální sezony.

A teď se podívejte třeba na tenhle už neaktuální trailer:

Co myslíte, jak se FIFA 19 vyrovná z Ronaldovým přestupu do Juventusu?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný