19. listopadu 2018 13:22

Na nové herní konzoli se mají sejít ty největší PC klasiky. Co přesně nás čeká?

Blíží se velice zajímavý přírůstek do rodiny retro konzolí.

Patříte k milovnímkům klasických PC her z DOSové éry a rádi byste si je zahráli kdekoli, třeba na párty u kamaráda? Pak je tady nová herní konzole s názvem PC Classic, která je dost malá na to, abyste ji hodili do batohu. Má HDMI výstup na moderní televize a můžete ji hrát jak s ovladačem, tak s klávesnicí a myší.

Autory nápadu je firma Unit-e, která slibuje základní kolekci zhruba 30 klasických PC her, jakými jsou Doom, Quake II nebo Commander Keen. Všechny hry budou připravené a nakonfigurované speciálně pro konzoli. Další licencované kousky by pak mělo jít dokoupit na paměťových kartách.

Právě od množství a kvality her bude nejvíce odviset úspěch zařízení, které by se mělo prodávat za podobnou částku jako nedávno představená konzole PlayStation Classic – ta vyjde na 2690 Kč.

Retro krabička je zatím pouze v předprodukční verzi, takže její nepříliš atraktivní vzhled, odkazující ke klasickým krabicoidním PCčkům, se ještě pravděpodobně změní. O všem rozhodne crowdfundingová kampaň, kterou chtějí Unit-e spustit nejpozději na začátku prosince.

Co říkáte na koncept retro konzole se starými DOS hrami?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný