11. února 2020 14:58

Resident Evil dostane seriálovou podobu. Bude se však lišit od her

Natáčení má začít ještě letos.

Zombie megahit Resident Evil se chystá coby seriál na televizní obrazovky. V oficiálním prohlášení, které předem uniklo na internet, se taky svět dozvídá základní zasazení děje, které nebude přímo vycházet z her ani z filmového zpracování s Milou Jovovich.

Osmidílná první série se totiž bude z velké části odehrávat ve městečku Clearfield ve státě Maryland. V něm má působit nechvalně známá Umbrella Corporation, která zde v utajeném zařízení provádí pokusy s T-Virusem, a to v napojení na Washington D.C., tedy americkou vládu.

Nedočkáme se tak sice ikonického Raccoon City, ale pronikneme do mechanismů Umbrella Corporation, což může přinést zajímavé prvky špionážního či mysteriózního thrilleru.

Příběh má odstartovat 26 let po objevení viru. Pokud se budeme držet časové osy z her od Capcomu, kde k objevení došlo v roce 1978, pak mluvíme o roku 2004. Nikde však nebylo potvrzeno, v jakém se hra odehrává vesmíru – zde bude vycházet čistě z her, z filmové série Paula W. S. Andersona či zda vytvoří nějakou svou vlastní variantu.

Produkční přípravy mají začít už v dubnu a s první klapkou se počítá v červnu v severní Africe. Podle dosavadních informací není v produkčním týmu ani Anderson, ani Mila Jovovich, která by se však klidně mohla objevit v nějaké cameo roli.

Co říkáte na první informace o seriálovém Resident Evilu?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný