24. října 2018 13:38

Tvůrci GTA V to zase dokázali: Red Dead Redemption 2 bude mít revoluční aplikaci pevně propojenou se hrou

Očekávaný westernový hit bude ještě silnější, když ho propojíte s mobilem.

Rockstar Games odhalily první detaily o doprovodné mobilní aplikaci, kterou dostane jejich westernová pecka Red Dead Redemption 2. Budeme si ji moci stáhnout v den vydání hry pro iOS a Android a má zásadně rozšířit zážitek z hraní, protože poslouží jako další interaktivní obrazovka, reagující na aktuální dění ve hře.

Hlavním tahákem bude zobrazení herní mapy, která se bude aktualizovat podle vašeho hraní – umožní tak vypnout si HUD na hlavní obrazovce pro větší ponoření do světa. Mapu i další statistiky budete moci sledovat na mobilu, stejně jako si na něm nastavovat cíle nebo waypointy.

Mobilní aplikace má být skvělým způsobem, jak si pročítat deník hlavní postavy Arthura Morgana a projíždět si obrazovky, které ve hře nabízí pauzovací menu. V aplikaci si také budeme moci dokoupit herní bonusy a hlavně různé průvodce a tajné tipy.

Doprovodnou aplikaci mělo také GTA V od Rockstar Games. Jmenovala se iFruit. Šlo v ní například starat se o psa Chopa, který má ve hře nemalou úlohu. Nemohla však sloužit jako plnohodnotná sekundární obrazovka, na rozdíl třeba od oceňované aplikace k Assassin's Creed IV: Black Flag.

Používáte doprovodné aplikace ke hrám? Stáhnete si ji pro Red Dead Redemption 2?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný