20. května 2019 15:19

Proč si Češi v Read Dead Online nezahrají poker?

Oblíbenou karetní hru si prostě z Česka nezahrajete.

Red Dead Online už je venku v plné palbě, když se minulý týden zbavil označení Beta. Rozsáhlý multiplayer westernové hry Read Dead Redemption 2 se dočkal spousty zajímavých novinek, z nichž největší ovace sklízí možnost utkat se v partii pokeru. Jenže právě Česko je jedna ze zemí, kde mají hráči smůlu.

Pokud hrajete z Česka, nevidíte pokerové stoly na mapě, a když byste se chtěli přidat k nějaké partičce na základě pozvánky, objeví se vám následující obrazovka s informací, že tato funkce pro vás není dostupná.

Rockstar Games nikde oficiálně neuvádějí, proč a v kterých zemích je poker zablokovaný. Z různých fór lze vyčíst, že kromě Česka si nezrahrají ještě hráči z Portugalska, Polska, Belgie, Řecka, Lucemburska, Islandu, Ugandy, Spojených arabských emirátů, Jordánska, Thajska, Izraele, Kostariky, Kuvajtu a Portorika.

Jelikož Rockstar nepodal oficiální vyjádření, zbývá jen spekulovat, že hraní pokeru v daných zemích blokuje z obav před porušením zákonů a že jde o opatření spíše preventivní a v některých zemích, že pokerové stoly hráčům ještě otevře.

Třeba v Česku by se hraní pokeru ve hře bez zapojení reálné měny nedalo považovat za porušení zákona. V Red Dead Online se hraje pouze o virtuální měnu, kterou nelze proměnit na peníze a pro potřebu pokeru si ji údajně nelze opatřit formou mikrotransakcí.

Možné tak je, že Rockstar položil dotaz na české úřady, co se týče legálnosti takové herní mechaniky, a ty dosud neodpověděly. Proto zůstává poker zablokovaný. Na sociálních sítích se už objevují vtipné komentáře jako: "Lol, Česká republika. Ta země je pravděpodobně největším kasinem a nevěsticem celé Evropy. Ale ne pro kovboje." (Badpritt, YouTube)

Co říkáte na zákaz virtuálního pokeru v Read Dead Online pro české hráče?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný