18. března 2022 07:27

Úžasných 15 minut v Bradavicích: Velkolepá hra ze světa Harryho Pottera odhalila svůj příběh i kouzla

Oficiální záběry z hraní Hogwarts Legacy

Bradavická škola čar a kouzel ještě nikdy nevypadala tak dobře a lákavě.

Takhle vypadá splněný herní sen fanoušků Harryho Pottera. PlayStation věnoval celý svůj nejnovější díl pravidelné prezentace State of Play titulu Hogwarts Legacy a došlo i na čtvrthodinový sestříh z hraní. Ten zodpověděl většinu otázek, včetně té zřejmě nejdůležitější – hra vyjde ještě v roce 2022, před vánočními svátky.

Jak už víme, půjde o akční RPG s otevřeným světem, ale dosud jsme neměli představu, jak moc bude otevřené a jak moc akční. Podle ohromného množství lokací i způsobů cestování, stejně jako divokých přestřelek kouzelnýmí hůlkami se dá říct, že otevřené i akční bude opravdu dostatečně. V případě akce by se dalo říct, že oproti knihám i filmům až přehnaně.

Hlavní postavou bude student Školy čar a kouzel v Bradavicích sto let před příchodem Harryho Pottera. Video ukazuje v rychlosti tvorbu postavy, včetně vzhledu, pohlaví nebo volby ze čtyř kolejí. Později je vidět, jakými způsoby půjde postavu vylepšovat, učit se nová kouza, míchat lektvary, vylepšovat vybavení nebo získavat bonusy za vyřešení různých hlavolamů či výzev, kterých bude svět v okolí Bradavic plný.

Příběh se bude točit kolem údajného povstání skřetů vedeného lídrem jménem Ranrok, které se spojí s temnými kouzelníky. Půjde v něm o tajemství té nejčernější a prastaré magie.

Trailer ukazuje bezpočet lokací včetně podzemních dungeonů nebo létání na hipogryfovi, nebo dokonce měnící se roční období, takže je jasné, že v herním světě prožijeme s přestávkami několik let. Vývojáři z Avalanche Software slibují minimálně třicet hodin hraní na dokončení hlavní osy příběhu.

Hra vyjde na současnou i minulou generaci konzolí PlayStation a Xbox, stejně jako na PC a Nintendo Switch. Česká lokalizace zatím nebyla potvrzena, ale ani vyvrácena.

Co říkáte na gameplay? Těšíte se?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný