29. srpna 2016 16:26

První fotka nového PlayStation 4 Neo je tady! Vypadá naschvál tak odpudivě?

Zaslouží si oblíbená konzole takové zacházení?

Není to tak dlouho, co byla odhalena odlehčená verze konzole PlayStation 4. Ještě před tím, než ji lidé ze Sony odhalí během speciální konference v New Yorku, se tak lidé mohli dozvědět úplně všechno podstatné, ovšem ze vzhledu nadšení nebyli. Bohužel pro ně – hardwarově vylepšený PlayStation 4 Neo sdílí s „lite“ verzí mnoho společného.

Nákres konzole unikl přímo ze společnosti Foxconn, ve které se montují konzole všech tří výrobců – Sony, Microsoftu i Nintenda. Samozřejmě nejde o oficiálně potvrzený vzhled, ale není příliš mnoho důvodů myslet si, že by se měla finální podoba dramaticky odlišovat. Šikovní fanoušci už pak dokázal nákres převést do podoby 3D modelu a umožnit tak ostatním nasát trochu budoucnosti.

Konzole PS4 Neo, která se ve výsledku může jmenovat úplně jinak, by měla přijít s vylepšeným hardwarem, umožňujícím hrát hry v rozlišení 4K a celkově si užít mnohem více detailů. Podobně jako PS4 Lite by měla být nová revize odhalena během zmiňovaného eventu v New Yorku, nahlas se však spekuluje o tom, že její uvedení nechají lidé ze Sony až na zimu 2018. Jedině tak totiž mohou trefit stejné „okénko“ jako Microsoft, který v této době plánuje vydat podobně vylepšený Xbox.

PS4 Neo by nicméně měla být o trochu tlustší, než aktuální PS4 a také krapet těžší, což by vzhledem k vyspělejší hardwarové konfiguraci dávalo vcelku smysl. Uvidíme také, zda bude do konzole zahrnuta i externí jednotka pro PlayStation VR, která podle ohlasů Sony nemá mít nic společného s výkonem, ale má sloužit pouze jako rozbočovač video signálu, aby i na monitoru/televizi mohl běžet obraz, který hráč vidí v brýlích.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný