13. září 2018 10:48

4 důvody, proč je nový Spider-Man totální pecka: Čím vás hra nejvíc nadchne?

Proč vás nový Spider-Man nadchne – a už nepustí?

Po několika příjemně strávených hodinách ve společnosti nejnovějšího Spider-Mana pro PS4 od studia Insomniac Games jsme si celkem jistí, že tohle je TA komiksová hra, na kterou spousta lidí roky čekala. Ať už tedy hru hrajete, dohráli jste, nebo o její koupi teprve uvažujete, tady jsou čtyři největší důvody, proč se tenhle Spidey parádně povedl:

1) Propracovaný příběh

Čím jiným začít než právě příběhem. Ten byl koneckonců pro Spider-Mana odjakživa klíčovým, a už můžete být v klidu, protože ani tentokrát vás tvůrci nezklamou. Ať už s maskou, nebo jako Peter Parker bez ní, děj nového Spider-Mana má silné emoce, velké zvraty i dojemné chvíle zdánlivé pohody. S Peterem si projdete všechna dobře známá úskalí života superhrdiny, ani ti největší komiksoví znalci ale nebudou zklamaní, protože je hra podává nenuceně, a s nevídaným citem. Pocit, že vám tu někdo bude jen opakovat věci z filmů nebo komiksů, zkrátka nehrozí.

2) Rychlé a přehledné ovládání

Přiznávám, ze začátku jsem měl s ovládáním hlavní postavy maličko problém. Po nějaké chvíli boje a poletování se vám však triky i bojové schopnosti dostanou do hlavy nebezpečně rychle, takže si svá komba budete moct brzy dopředu promýšlet a postupovat hrou jako nůž máslem. Tohle samozřejmě řeší zvýšení obtížnosti nebo ponechání vedlejších misí a úkolů na později, aby vaše postava nebyla v příběhových misích příliš silná. Jaký postup si však zvolíte, je pouze na vás.

3) New York City

Nekecám, když řeknu, že první průlet Manhattanem mi takřka vyrazil dech. Nemá cenu se tady dojímat nad nádhernou grafikou, to už je v dnešní době tak nějak standard, úroveň detailu samotného města je ale naprosto fantastická. Ne nadarmo tvůrci před vydáním tvrdili, že New York ve hře funguje v podstatě jako živoucí bytost a každičká interakce s ní vás bude naplňovat pocitem, který u jiných open world her jen tak nezažijete. Vyskákat na Empire State Building a spustit se volným pádem dolů pak doporučuje 9/10 vášnivých milovníků adrenalinu.

4) Komiksová věrnost

To nejlepší na závěr? Nový Spider-Man je konečně odpovědí Marvelu na sérii Arkham s Batmanem od DC. Kromě tuctu komiksových odkazů jako např. věže Avengers nebo oblíbeného baru, kam chodí popíjet Daredevil s Jessicou Jones, a dále pak hratelných vedlejších postav jako Miles Morales nebo Mary Jane Watson, je tu totiž především fakt, že tvůrci zůstali věrní tomu, co Spider-Mana dělá tím přátelským ukecaným superhrdinou, jenž vždycky bojuje s tím, jak se oba jeho světy střetávají, a jaký to má na jeho život dopad. Tady zkrátka žádný fanoušek Marvelu nemůže šlápnout vedle, i kdybyste ale o Spider-Manovi předtím nikdy neslyšeli, je hra skvělým úvodem do světa, jenž vás instantně pohltí.

Tak co, přesvědčili jsme vás?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný