12. dubna 2019 11:07

Příští PlayStation a Xbox budou posledními konzolemi, říká velký hlas z pozadí herního průmyslu. Co bude dál?

Herní krabice jsou prý odsouzeny k zániku.

Doba herních konzolí se rychle blíží ke konci. Je o tom přesvědčen prezident jednoho z hlavních světových výrobců hardwaru Qualcommu. Cristiano Amon v rozhovoru pro The Sun doslova prohlásil: "Z našeho pohledu o tom není pochyb, cloud je příští konzolí."

Nadcházející generace konzolí PlayStation, Xbox či Switch podle něho bude tou poslední. Nahradí je streamování her neboli hraní z cloudu. "Zahrajeme si ty nejnovější hry v nejlepší grafice na jakékoli obrazovce včetně telefonu. Naprosto odpadne nutnost vlastnit nejvýkonnější hardware, ať už jde o konzole nebo herní PC."

Podle Anona je jen otázkou času, kdy se dočkáme oznámení dalších streamovacích herních služeb podobných Google Stadia. Právě Google před nedávnem předvedl svou službu, k níž bude stačit mít kvalitní připojení k internetu a mobil, tablet, jakýkoli počítač či televizi. Hraní her se bude v té nejvyšší kvalitě streamovat přímo ze serverů Googlu, bez nutnosti stahování her či jejich instalace. Jediným hardwarem bude univerzální bezdrátový ovladač podobný těm konzolovým.

Právě firmy jako Qualcomm se podílejí na stavění nových výkonných výpočetních center, které se postarají o přísun herních lahůdek přes internet.

PC ani konzolové hraní v dohledné době nezanikne, ostatně lidé stále chtějí hrát, když jsou offline. Jistě ho čeká velký ústup ze slávy a zavedení giganti jako Sony, Microsoft a Nintendo už tomu jistě přizpůsobují svou strategii.

Souhlasíte, že letošní nová generace konzolí bude tou poslední?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný