29. ledna 2018 14:16
Adam Vala

Co se zaručeně stane ve světě her v roce 2018? Očekávejte nové konzole a další skandály kolem nenasytných vydavatelů

Jaký bude nový rok?

Ačkoliv nám končí první měsíc nového roku, svět videoher se teprve pomalu probouzí ze zimního spánku. Není proto od věci oprášit věštecké náčiní a podívat se na to, co nás s největší pravděpodobností v tomto roce čeká. Tohle pomyslné bingo můžete hrát s námi!

1) Sony představí plány na novou konzoli PlayStation 5

Věřte tomu, nebo ne, ale konzole PlayStation 4 letos načala pátý rok své existence a vzhledem k dynamice neutuchajícího vývoje technologií je nanejvýš pravděpodobné, že se letos poprvé dozvíme o PlayStationu 5. Neznamená to, že bychom se letos dočkali, ale poodhalení plánů a představení konzole začátkem příštího roku je velmi reálné.

2) Blizzard oznámí nové Diablo

Podobně jako v případě nové konzole od Sony je i očekávané oznámení čtvrtého Diabla sázkou na jistotu. Vývojáři z Blizzardu o něm už mnohokrát spekulovali a je téměř jisté, že tahle série nespí. Vydání na konci roku by nás nepřekvapilo.

3) Uvidíme alespoň 2 úspěšné klony PUBG

S popularitou battle royale hry PUBG se dá očekávat, že se možná i doslova odnikud vyrojí tituly, které přijdou se stejným herním režimem. Podle nás budou alespoň dva s tím, že jedním z nejžhavějších kandidátů je chystané Far Cry 5.

4) Vyjde hra, která postaví marketing na absenci lootboxů a mikrotransakcí

Všechno zlé je pro něco dobré a v tomto případě je skoro jisté, že v letošním roce vyjde hra, prostá všech mikrotransakcí a bonusového obsahu za peníze. Že na něčem takovém pak takový titul postaví svou marketingovou kampaň, a vymezí se tak proti velkým vydavatelským domům typu Electronic Arts či Ubisoft, je téměř jisté.

5) Bethesda oznámí další The Elder Scrolls

Protože už Skyrim, tedy pátý díl série The Elder Scrolls, vyšel postupně na všech možných i nemožných zařízeních, je třeba otočit list. Počítá se tím, že když to nedopadlo loni, letos nás určitě lidé z Bethesdy oblaží oznámením šestého dílu téhle RPG parády!

6) Alespoň jeden herní YouTuber opustí platformu

Na závěr už přesahujeme do celospolečenských témat, ale je jisté, že minimálně jeden světový YouTuber (s více než 500 000 odběrateli) opustí YouTube a bude svůj obsah publikovat jinde. Vyvolá to kontroverzi a trend se v letošním roce pootočí.

Adam Vala

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný