22. srpna 2019 13:36

Je tohle skutečná podoba PlayStationu 5? Uniklý design rozdělil internet!

Copak nám to vyplavalo na povrch?

O chystané nové generaci PlayStationu už toho víme celkem dost, třeba to, že na ní budou běhat hry v nativním rozlišení 4K při 60fps nebo že díky superrychlému SSD úložišti v podstatě odstraní nahrávací obrazovky. Jenže jaký bude design samotné konzole?

Hlavu všem teď motá uniklý patent společnosti Sony Interactive Entertainment, který získal známý magazín LetsGoDigital. Jako autor patentu je navíc uvedený Yusuhiro Ootori, který stojí za designem PlayStationu 4 a mnohé další elektroniky značky Sony.

Mnohé z hlasů na internetu tvrdí, že jde jenom o design devkitu, pracovní verze konzole, protože je opravdu hodně rozmáchlý a těžce neladí s minimalistickým pojetím, které vyznává aktuální generace PlayStationu.

Na druhou stranu je zvláštní, že by si Sony nechalo patentovat zrovna vzhled devkitu, který stejně nikdy nepůjde mezi konečné spotřebitele. Vývojář Matthew Scott z Codemasters na Twitteru mezitím potvrdil, že skutečně takový devkit mají v kanceláři. Jenže znamená to, že finální podoba nemůže z té pracovní silně vycházet?

Design s výrazným žebrováním a prořízlým tvarem šipkovitého tvaru stylově navazuje na 90. léta, která se v poslední době výrazně dostávají do kurzu. Tvar navíc může výrazně napomáhat efektivnějšímu chlazení, které bude u výkonné mašiny jistě zapotřebí.

Umíte si představit, že by nový PlayStation skutečně vycházel z patentotvaného designu?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný