29. července 2016 16:08

PlayStation VR má problém! Budete mít na něj dostatek místa?

Vejde se vám tahle věc do pokoje?

Těšíte se na PlayStation VR? Považujete ho za jediného možného vítěze VR bitvy? Pak pro vás mají lidé ze Sony poměrně důležitou zprávu – abyste si totiž mohli vychutnat hraní v co nejvyšším komfortu, budete kolem sebe potřebovat spoustu místa.

Celkově se jedná o prostor 3x2 metry, což sice na papíře nepůsobí děsivě, ale schválně – vezměte si metr a změřte si prostor, ve kterém obvykle hrajete hry. Už dříve v případě Kinectu pro Xbox to hráči považovali za problém a zdá se, že se historie opakuje. Sony navíc radí, abyste během hraní seděli.

To je oproti jiným VR zařízením (Oculus Rift, HTC Vive,…) rozdíl, protože celá řada her, která pro VR vychází, vyžaduje po hráčích aktivní pohyb.

Pokud se tak stane u hraní hry na PlayStation VR, Sony v brožuře radí, abyste opatrně vstali a měli poblíž někoho, kdo vás bude kontrolovat. Samozřejmě se jedná o návod, který v praxi bude dodržovat jen málokdo, Sony se takto ovšem brání případným soudním sporům, kterým s odvoláním na oficiální návod může předejít.

Tak jak jste na tom s místem vy? A budete si PS VR pořizovat?

Sdílejte článek
Štítky Sony Xbox PlayStation VR Oculus Rift HTC Vive

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný