1. července 2020 12:22

PlayStation 5 sice nabídne zpětnou kompatibilitu, ale pouze pro vybrané hry

Sony potvrdila, že nový PlayStation nebude ideální konzolí pro milovníky starších her.

Není žádným tajemstvím, že zpětná kompatibilita nebude hlavním tahákem PlayStationu 5, což potvrdilo i aktuální prohlášení z japonské centrály Sony sdílené na sociálních sítích. Nepotěší hlavně majitele playstationových klasik z přelomu tisíciletí.

"Soustředíme se na zpětnou kompatibilitu her z PlayStationu 4, aby z něho mohli uživatelé přesunout svou knihovnu na novou konzoli. Momentálně nemáme žádnou odpověď ke zpětné kompatibilitě her z PS1, PS2 a PS3," stojí v prohlášení. Sony dále uvedla, že starší hry budou vypadat na nové konzoli stejně a neprojdou žádným automatickým remasterem.

Firma momentálně testuje zpětnou kompatibilitu u zhruba 4000 her z aktuální generace PlayStationu a zavedla pravidlo, že všechny hry, které aktuálně vyjdou na PlayStation 4 musí být otestované a stoprocentně funkční pro PlayStation 5.

Na vývojářích jednotlivých herních titulů potom bude, zda jejich hra na nové konzoli nabídne vyšší rozlišení či snímkovou frekvenci a zda později poskytnou hráčům i update s lepší grafikou či vylepšeními, které umožní vyšší výkon PlayStationu 5.

Hlavní konkurent Microsoft nabídne ve svém Xboxu Series X plnou zpětnou kompatibilitu napříč všemi generacemi konzole. Slibuje navíc, že nový Xbox automaticky vylepší všechny starší hry pomocí strojového učení. To bude fungovat jako jakýsi chytrý remaster.

Jak moc je pro vás podstatné, abyste si i na nové konzoli zahráli své starší oblíbené herní pecky?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný