15. července 2020 10:08

PlayStationů 5 letos bude dostatek. Sony výrazně zvyšuje produkci

Kolem chystané herní konzole vládne optimistická nálada.

Sony objednala z výrobních závodů takřka jednou tolik konzolí PlayStation 5 (PS5) než původně plánovala. Původní plán do konce letošního roku byl 6 milionů konzolí, zatímco prestižní byznysový magazín Blomberg mluví aktuálně o čísle 10 milionů. Za vše prý může zvýšený zájem o domácí zábavu v koronavirové době.

Nový PlayStation se vstoupí na trh před letošními svátky, tedy ve stejném období jako jeho předchůdce PS4, kterého se v prvním měsící prodalo 4,2 miliony kusů. Pokud by se Sony podařilo do konce letošního roku prodat celou první várku, výrazně by tak překonala výsledek z minulé generace.

V pandemické době znatelně stouply prodeje her i herních zařízení. Nedostatkovým zbožím byly VR sady Oculus Quest a Nintendo mělo problém uspokojit poptávku po své kompaktní konzoli Switch a domácí fitness hře Ring Fit Adventure.

Konec letošního roku by měl být navíc výrazně podpořen očekávanými herními hity jako Cyberpunk 2077, Halo Infinite, Assassin’s Creed Valhalla nebo Spider-Man: Miles Morales. Všechny přitom slibují taky vylepšení pro novou generaci konzolí PS5 a Xbox Series X.

Plánujete nákup PlayStationu 5 ještě do konce letošního roku?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný