7. ledna 2020 14:49

Unikla první fotka ovladače pro PlayStation 5. V čem bude lepší než jeho předchůdce?

Rozdíly budou kosmetické, ale přesto velice znatelné.

Jednu věc už víme – Sony na letošním veletrhu CES nepředstaví PlayStation 5. Ukázala jenom jeho logo, které svým vzhledem zcela navazuje na čtvrtou generaci, a taky shrnula základní vlastnosti, které už známe – nový 3D audio čip, ultra rychlé SSD úložiště, hardwarový ray tracing, podpora UHD Blu-ray disků a taky ovladač s haptickou odezvou i adaptabilními triggery.

A právě podoba nového ovladače DualShock unikla na internet. Jedná se o naznačený kus připojený kabelem k devkitu PlayStationu 5, takže ho nelze zkoumat příliš podrobně. Přesto je znát, že bude trochu objemnější s větší dotykovou plochou i analogovými páčkami.

Základní rozměry sice odpovídají už známým technickým nákresům, ale ve spodní části chybí mikofonový otvor, což však nemusí nic znamenat, nejedná se o finální kousek, který půjde do sériové výroby.

Drobné rozdíly ve tvaru a rozmístění můžete vidět na srovnání nákresů, kde vlevo je nová verze.

Své dojmy z používání ovladače shrnul herní insider Tidux, kterému hodně sedla větší tloušťka, díky níž se ovladač lépe drží, a nabízí taky podle něho lepší výdrž baterie.

Haptická odezva i triggery jsou podle jeho slov úžasné a skvěle vtahují do hry, lépe se používá i touchpad, který je přesnější. Oceňuje taky USB-C rozhraní a odstranění velkého světelného pruhu, stejně jako kompatibilitu – nový ovladač funguje i s PS4 a obráceně, tedy dnešní DualShocky s PS5.

Věříte, že nový DualShock bude lepší než ovladač pro konkurenční Xbox?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný